contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Pokaz Lidia Kalita jesień-zima 2017/18

Jagoda Lisiak

Fot. Filip Okopny

„Punk’s not dead” – brzmiało motto przewodnie pokazu. Widać było, że Lidia Kalita głęboko wierzy w prawdziwość tego hasła. Przekonała do niego również swoich gości, pokazując im najnowszą, mocną kolekcję. 

Projektantka inspirowała się kulturą punków z lat 70. i 80. XX wieku. Podobnie jak oni postawiła na oryginalne i odważne stylizacje, wyrażając tym samym siebie.

Grunge'ową kolekcję Kalita zaprezentowała w dość nietypowym miejscu, bowiem w zajezdni tramwajowej na warszawskich Młocinach. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i stworzyli 50-metrowy wybieg na tle konstrukcji stworzonej z aluminiowych trójkątów i ćwieków. 

Fot. Filip Okopny

W kolekcji prym wiodą błyszczące się detale. Metalowe ćwieki, agrafki, kryształowe i metalowe aplikacje. Ozdabiają one podarte jeansy, t-shirty z prowokującymi hasłami czy welurowe suknie. Obok typowo punkowych elementów pojawiają się również wełniane oversizowe swetry, garnitury oraz parki z ekologicznym futrem. Dużą część kolekcji stanowią przezroczystości. 

Biało-czarną kolekcję przełamują limonkowe wstawki w postaci bufek w sukienkach. Innym urozmaiceniem damsko-męskiej kolekcji jest krata – element obowiązkowy w stylu grunge. 

Fot. Filip Okopny

Stylizacje modelek uzupełniły cztery modele butów, będące efektem pierwszej współpracy projektantki z marką Badura. 

Dopełnieniem charakternej kolekcji były mroczne makijaże modelek i modeli oraz irokezy na głowie i pióropusze we włosach. 
 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 


Tekst: Jagoda Lisiak

Zdjęcia: Filip Okopny