contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Pokaz Łukasza Jemioła jesień - zima 2016/17

Adrianna Jannasz

Fot. Filip Okopny

Dnia 23.06.2016 roku w Warszawie Łukasz Jemioł zaprezentował swoją najnowszą kolekcję Łukasz Jemioł Premium na sezon jesienno - zimowy 2016/17. Pokaz odbył się w Centrum Bankowo - Finansowym usytuowanym na ulicy Nowy Świat. 

Łukasz Jemioł po raz kolejny zachwycił gości swoją najnowszą kolekcją. Nie zawiodła również Agnieszka Ścibior, która zadbała o stylizację modelek, a także Katarzyna Sokołowska - reżyser pokazu.

Największą inspiracją projektanta do stworzenia kolekcji był styl retro. Kolekcja nawiązuję do lat 60. i polskich filmów z tego okresu. Do współtworzenia pokazu przyczyniło się najstarsze polskie studio filmowe „KADR”. Aby podkreślić atmosferę wydarzenia publiczność miała okazję podziwiać stare plakaty filmowe, które udostępniło Muzeum Kinematografii w Łodzi.

W kolekcji dominują barwy takie jak: pudrowy róż, beże, odcienie szarości, zgaszone błękity, a także niezastąpiona czerń.

Kolekcja jest pełna kontrastów. Uwidocznione mamy kultowe kurtki bomber, dwurzędowe płaszcze, kamizelki futrzane oraz grube swetry, które przełamane są zwiewnymi tkaninami, lekkimi sukienkami, romantycznymi koszulami z kokardą oraz francuskimi koronkami. 

Kolejny kontrast odnajdujemy w wyborze tkanin. Pojawiły się ciężkie zimowe tkaniny takie jak wełna, moher, skóra, futro, a także jedwabie i zmysłowe koronki, które nadają projektom świeżości i lekkości.

Fot. Filip Okopny

Inspiracja latami 60. widoczna jest nie tylko w trapezowych sukienkach, ale również w kołnierzykach i kokardkach, które służyły jako dodatek do sukienek, swetrów czy płaszczy.

Projektant skupił się również na detalach, które widoczne są na koszulkach, kurtkach i spódnicach. Mowa tu o wyhaftowaniu fotosów polskich aktorów - Lucyny Winnickiej i Leona Niemczyka.

Inspirację filmem dopełniły aparaty fotograficzne imitujące torebkę.

Po raz kolejny mamy okazję podziwiać również męskie sylwetki. Największą uwagę przyciągają kurtki i płaszcze, które zaskakują swoją formą.

Atmosferę pokazu uświetniły fragmenty polskich filmów takich jak „Nóż w wodzie” w reżyserii Romana Polańskiego, a także film reżyserii Jerzego Kawalerowicza „Pociąg’’.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Opracowanie: Adrianna Jannasz

Fot. Filip Okopny

Łukasz Jemioł po pokazie/fot. Filip Okopny