contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

           

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Pokaz Łukasza Jemioła jesień-zima 2017/18 "Hunted"

Jagoda Lisiak

Finał pokazu Łukasza Jemioła "Hunted"/fot. Filip Okopny - Fashion Images

Dekadencka, zmysłowa i drapieżna. Taka jest najnowsza kolekcja Łukasza Jemioła na sezon jesień-zima 2017/18. Projektant zaprezentował ją swoim gościom 26 września w sali kolumnowej należącej do kompleksu Praskiej Drukarni w Warszawie.

Już otrzymując zaproszenie na pokaz najnowszej kolekcji Łukasza Jemioła, łatwo było się domyślić co będzie jej motywem przewodnim. Print pantery pojawił się nie tylko w stylizacjach. Cętki stanowiły też ich tło. Pokryto nimi wybieg, który zakończony był wejściem imitującym efekt „dziurki od klucza”. Uzupełnieniem scenografii była lampa w stylu art deco, którą zapalała pierwsza modelka rozpoczynająca pokaz a gasił projektant po finale.

Łukasz Jemioł tworząc tę kolekcję inspirował się sensualnością i dzikim temperamentem kobiety. Jak sam powiedział miał przed oczami topmodelkę Magdalenę Frąckowiak. Odważną, pewną siebie. To ona była jego muzą.

Finał pokazu Łukasza Jemioła "Hunted"/fot. Filip Okopny - Fashion Images

Na wybiegu mogliśmy zobaczyć ciepłe swetry, bardzo lubiane przez projektanta okrycia wierzchnie, kraciaste marynarki. Kobiecości i pazura dodawały kolekcji suknie z głębokimi dekoltami z przodu i na plecach oraz przezroczystości.

Stylistka Agnieszka Ścibior zestawiła delikatne tkaniny jak koronki i jedwabie z mięsistymi i grubymi welurami i wełnami. Pojawił się też powracający do łask sztruks.

Projektant Łukasz Jemioł po pokazie/fot. Filip Okopny - Fashion Images

Oprócz printu pantery projektant sporo uwagi poświęcił wyżej wymienionemu już welurowi. Wykonano z niego kombinezony, garnitury, kurtki typu bomber czy sukienki. W iście jesiennych barwach.

Na ubraniach pojawiło się też hasło „Hunted”, które będzie miało swoją kontynuację w linii Basic.

W finale wszystkie looki ułożyły się w jesienno-zimowy pejzaż. Od lśniącej miedzi, przez brudny róż aż po ciemniejsze granaty i zielenie. Projektant zdecydowanie uchwycił panujące trendy, nie zapominając o wyznawanej wizji ponadczasowości.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 


Opracowanie: Jagoda Lisiak

Zdjęcia: Filip Okopny - Fashion Images