contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Pokaz Łukasza Jemioła wiosna-lato 2017 "Perfect Day"

Adrianna Jannasz

Łukasz Jemioł /fot. Filip Okopny

Pokaz kolekcji Łukasza Jemioła, który odbył się 21 marca w przestrzeni Szucha Premium Offices jest mocnym odzwierciedleniem lat 80. 

Moda kołem się toczy i za sprawą tego dekada, w której królowała Madonna powróciła na ulice.

Projektant stęskniony latami, w których się wychowywał, postanowił wrócić do tych czasów i stworzył 40 sylwetek inspirowanych latami 80. 

Łukasz Jemioł w swojej kolekcji zastosował zdekonstruowane koszule, marynarki i kurtki oversize, dżins, skórę i falbany. Na pierwszy rzut oka w kolekcji rzucają się paski w różnych kolorach i formach, które swoje miejsce znalazły w marynarkach, spodniach, koszulach, sukienkach, spódnicach - wszędzie.

Kolekcja Łukasza Jemioła "Perfect day" /fot. Filip Okopny

Jemioł ożywił swoją kolekcje mocnymi kolorami takimi jak oranżowa czerwień, szafranowy żółty, błękit oraz biel. Chciał nadać kolekcji energiczną i pozytywną aurę. Nie bez powodu pokaz kolekcji odbył się w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i jak Łukasz twierdzi: „Chciałem wykorzystać jego symboliczną moc. Dlatego na niektórych ubraniach pojawiły się napisy „Perfect day”.

Uzupełnieniem kolekcji były szpilki w żywych kolorach, a oprawa fryzur była pod mocnym kątem inspiracją rodem z lat 80. Fryzury modelek były gofrowane i tapirowane z dodatkiem pastelowych pasemek na końcówkach, co imitować miało kojarzoną z latami 80. trwałą.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Opracowanie: Adrianna Jannasz

Zdjęcia: Filip Okopny