contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Pokaz Macieja Zienia "Under Pressure"

Adrianna Jannasz

Fot. Filip Okopny/Fashion Images

W ubiegły piątek Maciej Zień, po raz kolejny zaprezentował kolekcje w wielkim stylu. W Studio Tęcza, projektant połączył pokaz mody z niebanalnym spektaklem pod nazwą „Under Pressure”.

Prezentacja została wyreżyserowana przez Michała Maternę, a bohaterami byli Kasia Warnke wraz z Maciejem Zieniem. „Pokaz rozpoczął się od wyświetlenia video, które pokazuje bezbronną dziewczynę, w tej roli Kasia Warnke, zaatakowaną przez grupę ‘dresiarzy’ a zakończył się niezwykłą sceną, przedstawiającą nagą aktorkę, ubieraną przez projektanta na żywo, na oczach widowni” - czytamy w informacji prasowej.

W przestrzeni Studia, powstał specjalnie stworzony na tę okazję wybieg. Został wyłożony wielkoformatowymi płytami o wzorze marmuru z kolekcji Pietrasanta od Ceramiki Tubądzin. Wybieg znakomicie korespondował z zaprezentowaną kolekcją.

Fot. Filip Okopny/Fashion Images

Kolekcja jest bardzo subtelna, podkreślająca atuty figury. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć kreacje stworzone z jedwabiu, delikatnego tiulu, żorżety, organzy oraz szyfonu. Sukienki zostały ozdobione perłami, haftami, koronkami oraz cekinami. Dominowała przydymiona kolorystyka w odcieniach różu, beżu, czerni z akcentami żółci. 

Pokaz został zainspirowany utworem Freddie'go Mercury i Davida Bowie o tym samym tytule, gdzie spotykają się dwie mocne osobowości, które się wzajemnie wzmacniają. Jest to nawiązanie do życia pod presją, która jest znakiem naszych czasów, co dotyczy zarówno polityki, jak i ekologii czy spraw osobistych z życia projektanta. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Opracowanie: Adrianna Jannasz

Zdjęcia: Filip Okopny / Fashion Images