contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Pokaz Michała Szulca GALANE jesień - zima 2016/17

Adrianna Jannasz

Fot. Marek Makowski

W poniedziałek, 13 czerwca odbył się pokaz najnowszej kolekcji Michała Szulca na jesień/zimę 2016/17.

Warszawki teatr IMKA stał się miejscem widowiska, gdzie mogliśmy podziwiać najnowszą kolekcję Szulca nawiązującą do mody PRL-u. 

Projektant w swoich pracach odwołuje się do czasów, gdzie rzeczy z Zachodu były niedostępne w Polsce i tworzyło się je samemu z nutą kreatywności. To według Michała Szulca jest motyw udawania, który widoczny jest w jego najnowszej kolekcji. I jak sam wyjaśnia: „Polska lat 70. i 80. to dla mnie czas udawania: plastikowych owoców i sztucznej biżuterii. Dlatego podczas tworzenia kolekcji postanowiłem odnieść się do idei imitacji.

Kolekcja skupiona jest na stonowanych barwach, gdzie główną rolę odgrywają odcienie szarości. Widoczna jest też biel, czerń, ciepła zieleń, a także beż.

Fot. Marek Makowski

Projektant skupił się również na efekcie warstwowości - najbardziej obrazują to sukienki na cienkich ramiączkach, które dzięki odpowiedniej konstrukcji dają efekt nałożonych na siebie. 

Przez zastosowanie rękawa z bufką oraz falban w spódnicach - projektant odniósł się to motywu kolekcji GALANE, czyli udawania. W tym przypadku udawana jest objętość. 

Dominującą tkaniną w kolekcji jest wełna, którą możemy podziwiać w okryciach wierzchnich. Jak możemy wyczytać z informacji prasowej - Michał Szulc użył tkanin ze swoich poprzednich kolekcji. Kolejny element nawiązujący do mody PRL-u, czyli ograniczenia i jak tłumaczy projektant: „W tamtych okresie używaliśmy tego, co mieliśmy, bo nowości były poza naszym zasięgiem”.  

Całą kolekcję uzupełnia biżuteria stworzona przez samego Michała Szulca wraz z Dawidem Przybyłą. Perły, które miały swój debiut w najnowszej kolekcji Szulca, znalazły swoje miejsce na żakietach oraz płaszczach.  

Pokaz uświetnił występ wiolonczelistki Karoliny Jaroszewskiej, która na swoim koncie ma występy w Carnegie Hall w Nowym Jorku. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Adrianna Jannasz

 

Fot. Marek Makowski