contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Pokaz Roberta Kupisza "Desert" lato 2018

Adrianna Jannasz

Robert Kupisz z modelkami po pokazie/fot. Marek Makowski

Robert Kupisz co sezon zaskakuje swoich odbiorców tematyką pokazu. Tym razem swoich gości zabrał na pustynie i przypomniał, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Kolekcja jest wielobarwna, różnorodna i w pełni oddaje styl, który co sezon pokazuje Kupisz. 

Inspiracją była amerykańska pustynia oraz ruch hipisowski z lat 60. Robert w kolekcji przywrócił wolność i swobodę, która charakteryzowała hipisów. Na potrzeby pokazu powstała specjalnia konstrukcja z puszek wody Cisowianka - partnera pokazu, która do złudzenia przypominała palmę.

Finał pokazu Roberta Kupisza "Desert" lato 2018/fot. Marek Makowski

„Temat pustyni miałem w głowie od kliku sezonów. Pustynia jest dla mnie połączeniem magii z poczuciem całkowitej swobody. Pustynia jest egalitarna. Natura nie dzieli ludzi, jest apolityczna, areligijna i tak postrzegam pustynię, ze wszystkimi jej barwami, zapachami, dźwiękami, teksturami, kształtami. Pustynia to wolność. To ludzie stwarzają bariery, które są wg mnie całkowicie zbędne” - wyjaśnia projektant.

Kobieta Kupisza podąża własną drogą. Jest tajemnicza, otwarta na świat i ceniąca naturę. Luźne tkaniny i nieskomplikowane kroje podkreśliły to.

Kolorystyka kolekcji utrzymana jest w ciepłych kolorach. Pojawił się piaskowy beż, brąz, biel czy błękit. Na ubraniach można było dostrzec motywy pustynne - wielbłądy, palmy oraz słynną pacyfkę, nawiązującą do dress code’u - Peace&LoVe.

Scenografia pokazu Roberta Kupisza "Desert" lato 2018/fot. Marek Makowski

U Kupisza jak zwykle nie zabrakło bluz z motywem przewodnim kolekcji, krat i luźnych koszulek.

Dopełnieniem pustynnego i egzotycznego klimatu była muzyka, która idealnie wpisała się w tematykę pokazu. Pojawiły się hity z lat 70 - Aquarius (Let the Sunshine in) czy Pop Tops - Mamy Blue.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 


Tekst: Adrianna Jannasz

Zdjęcia: Marek Makowski