contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Premiera najnowszej kolekcji Macieja Zienia "MOJO" w Łazienkach Królewskich

Adrianna Jannasz

Fot. Filip Okopny - Fashion Images

Ten pokaz z pewnością na długo pozostanie w pamięci Macieja Zienia jak i jego gości. Po pierwsze ze względu na miejsce. To tu, w Łazienkach Królewskich, blisko dwie dekady temu, Maciej Zień zaprezentował swój pierwszy, profesjonalny pokaz. A po drugie z okazji 40-tych urodzin projektanta, które świętował z najbliższymi tuż po wieczornym pokazie.

Jego najnowsza kolekcja „Mojo” została zaprezentowana w letniej rezydencji Stanisława Augusta Poniatowskiego - ostatniego króla Polski. Maciej Zień zaprezentował trzydzieści sześć sylwetek nawiązujących do bogatych zbiorów malarstwa, rzeźb oraz do klasycystycznej architektury obiektu.

Fot. Filip Okopny - Fashion Images

„Mojo” to próba wyobrażenia, jak wyglądałby styl życia współczesnej mieszkanki pałacu. W tej niezwykle romantycznej kolekcji, projektant odzwierciedla jej rytm dnia, od niespiesznego poranka przez wypełnione służbowymi obowiązkami popołudnie, po wieczorne wielkie wyjście. Wszystkie trzy odsłony kolekcji to hołd złożony kobiecości i klasycznemu pięknu.

W kolekcji nie mogło zabraknąć sukni koktajlowych i wieczorowych - znaku firmowego projektanta. Uwagę zwracają również utrzymane w duchu „New Look” gorsetowe kreacje bez ramiączek jak i żakardowa suknia ze zdobieniami w eklektycznym stylu chinoiserie.

Fot. Filip Okopny - Fashion Images

„Mojo” to krawiectwo najwyższej próby. Laserowo wycinane kwiaty, w połączeniu 
z misternym haftem, sprawiają wrażenie trójwymiarowych. Ręcznie wykonane aplikacje to ukłon w stronę haute couture. Znakomicie skrojony welurowy garnitur i marynarki smokingowe z wełny, wykończone satyną Duchesse, zachwycają kunsztem i precyzją rzemiosła.

Uzupełnieniem kolekcji są biżuteryjne akcesoria, takie jak szkatułkowe torebki, ozdobione perłami, spinki do włosów i kolczyki w kształcie pawich piór.

Fot. Filip Okopny - Fashion Images

Pokaz uświetniła muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Sorry Boys, która również posłużyła za inspiracje w najnowszej kolekcji Zienia. Tytułowe „Mojo”, zaczerpnięte zostało z jednej z piosenek zespołu. Mojo oznacza talent, dar czy urok, ale też magiczny talizman. Stąd kolekcja nasycona jest symboliką nawiązującą do astrologii. U Macieja Zienia przyjmują zarówno formę literalną, jak w przypadku zodiakalnego lwa, wytłoczonego na jednej z żakardowych sukni, jak i metaforyczną – w aplikacjach z opalu będącego amuletem bliźniąt czy charakterystycznej dla byka czerwieni.

Od 7 maja do 7 czerwca 2019 r. kolekcję będzie można oglądać na ogólnodostępnej wystawie na pierwszym piętrze Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich 
w Warszawie.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF FacebookOpracowanie: Adrianna Jannasz

Zdjęcia: Filip Okopny - Fashion Images