contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

           

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Prezentacja Burberry podczas London Fashion Week

Jagoda Lisiak

Wystawa kolekcji Burberry wiosna-lato 2018 

Prezentacja najnowszej kolekcji Burberry podczas LFW przez wielu uważana jest za kluczowe wydarzenie sezonu. Jako jedna z najlepiej znanych angielskich marek prezentuje to, z czego Brytyjczycy są dumni najbardziej – tradycję. Prawdopodobnie dlatego o pokazie mówiło się wiele nie tylko po, ale też długo przed fashion weekiem. 

Kolekcja jest częścią większego projektu Here We Are – retrospekcji fotografii brytyjskiej XX wieku. Ale nie chodzi tylko o historię, bardziej o sytuację społeczno-ekonomiczną w której obecnie znajduje się Wielka Brytania. Zaprezentowana została więc różnorodność mieszkańców, jednocześnie pokazując ich wspólne dziedzictwo.

Christopher Baily, dyrektor kreatywny Burberry, w tym sezonie poszedł o krok dalej niż kiedykolwiek wcześniej. Łącząc ekscentryczną wyniosłość oraz modę ulicy, stworzył coś bardzo nowoczesnego i świeżego. Oczywiście pojawiła się klasyczna krata – na kołnierzach trenczów,  czapkach z daszkiem i oversize’owych torbach.  Oprócz tego królowały klamerki, skarpetki argyle oraz wełniane swetry i kamizelki. 

Wyszło niesamowicie futurystycznie, ponieważ nie tylko kolekcja sama w sobie była zderzeniem światów. Pokaz (a póżniej również wystawa) odbyły się w budynku po starym sądzie – Old Sessions House do soundtracku Pet Shop Boys. Połączenie  surowego wnętrza z nowoczesną muzyką i luksusowymi dodatkami bardzo oddawało klimat kolekcji.

Sądzę, że Baily osiągnął swój cel połączenia dwóch warstw społecznych nie ograniczając się tylko do pokazu – każdy zainteresowany mógł odwiedzić wystawę już trzy dni po pokazie. Danie wszystkim możliwości zobaczenia tego, co zwykle dostępne było tylko dla nielicznych, sprawiło, że jego inspiracja warstwą pracującą nie była tylko pod publikę. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Karolina Konstancja Lutomirska