contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

#SHODO Joanny Hawrot

Jagoda Lisiak

Fot. Maros Belavy

Kolorowe tkaniny pokryte symbolami obrazującymi emocje i elementy natury. Tak prezentuje się najnowsza kolekcja Joanny Hawrot - #SHODO (z jap. ”droga pisma”). Projektantka, która czerpie inspiracje ze sztuki i kultury orientu tym razem postawiła na modę w połączeniu z kaligrafią. 

Poprzez chęć podkreślenia więzi człowieka z przyrodą, kreatorka naniosła na materiały symbole róży, wiatru, księżyca oraz pór roku. Przedstawiła też emocje, które dotyczą każdego z nas: miłość, radość, szczęście, uśmiech. 

Fot. Maros Belavy

Projektantka do współpracy zaprosiła uznaną na świecie japońską mistrzynię kaligrafii – Biho Asai, która stworzyła potrzebne wzory widniejące na ubraniach. Artystka będzie również obecna podczas otwarcia autorskiego butiku Hawrot w Warszawie. Wydarzenie to będzie połączone z premierą kolekcji #SHODO. 

W kolekcji znaleźć można letnią wersję kimona, bomberkę czy też hakamy – spodnie, które są elementem tradycyjnego stroju japońskiego. Pojawiają się również sylwetki męskie. Mężczyzna Hawrot ubrany jest w wąskie spodnie i printowaną krótką bluzę. 

Fot. Maros Belavy

Projektantka jak zawsze tworzyła, pozostając w duchu Weareable Art – sztuki, którą się nosi. Dzięki temu jej dzieła to jednocześnie funkcjonalny ubiór i sztuka w nowoczesnym wydaniu. 

Zdjęcia do kampanii zostały wykonane w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz w Galerii Europa – Daleki Wschód w Krakowie – mieście w, którym jak do tej pory znajdował się jedyny butik Joanny Hawrot. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook


Opracowanie: Jagoda Lisiak
Fot. Maros Belavy