contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

"Sweet dreams" - pokaz kolekcji Macieja Zienia

Ewa Pestkowska

Maciej Zień i modelki podczas finału/fot. Filip Okopny

Maciej Zień powrócił! I zrobił to w wielkim stylu. Długo wyczekiwana kolekcja projektanta w kóncu ujrzała światło dzienne. Goście nagrodzili ją gromkimi brawami i owacjami na stojąco. 

19 września w warszawskim klubie Niebo Maciej Zień po dwuletniej przerwie zgromadził tłumy gości na prezentacji najnowszej kolekcji „Sweet dreams". Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć muz projektanta: Anety Kręglickiej i Kate Rozz oraz osobistości świata mody i mediów.

Modelki podczas finału pokazu/fot. Filip Okopny

Mówiąc „Maciej Zień" myślimy o zjawiskowych, klasycznych sukienkach koktajlowych i wieczorowych projektanta, których nie zabrakło wśród zaprezentowanych 34 sylwetek – jednak tym razem w odświeżonej i innowacyjnej wersji. Projektant postanowił przenieść widzów w świat fantazji, snów i symboli. Nam jako pierwsze na myśl przychodzą gwiezdne motywy z noweli „Mały Książe" Antoine de Saint-Exupery'ego. Na ubraniach widać było rówież ważki, węże i smoki. 

W przypadku pytań o inspiracje, projektant opowiada o swoich południowo-amerykańskich, afrykańskich, ale i europejskich podróżach. Scenografia, która stworzona była m.in. z chmurek stworzonych z tektury i muzyka współgrała z bajkowymi sylwetkami, które mogliśmy podziwiać na wybiegu. Niebanalna gra świateł sprawiła, że siedzący na widowni goście mogli poczuć atmosferę mrocznego nieba.

Modelki podczas finału pokazu/fot. Filip Okopny

Maciej tym razem postawił na wielobarwność, szlachetność tkanin i ręcznie tkane wzory. Blichtru dopełniały liczne kamienie, takie jak cyrkonie czy kryształy Swarovskiego. Swoją dobrze znaną nowoczesną i lekką odsłonę projektant pokazał poprzez dodanie plisów czy pikowań. Tkaniny, które zostały użyte do stworzenia kolekcji to żakardy, jedwabie, tiule czy szyfon.

Podczas finału pokazu z głośników wybrzmiała piosenka Limahla z lat 80. „Never Ending Story“ oraz pojawiło się złote konfetti. Maciej Zień dał do zrozumienia, że kocha to co robi, uwielbia swój zawód a projektowanie ubrań dla kobiet jest dla niego ogromną przyjemnością i niekończącą się przygodą.   

Głównym sponsorem pokazu były firmy Semi Line i Cardinal. Sponsorami pokazu byli również: Beluga, Jim Beam, Baldowski, Electrolux, Cisowianka Perlage i Mokotowska Art&Models. Natomiast partnerami byli: Nobelesse Group, Damosfera i agencja Blame Us. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Do You Know Fashion by Anna Puślecka, portal Plejada.pl, VuMag, LaMode.info i magazyn KMag. O transport gości VIP zadbała firma BMW Bawaria Motors Janki Warszawa. O komfort gości podczas pokazu zadbał White Noise Event Group.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Ewa Pestkowska

Zdjęcia: Filip Okopny