contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Wystawa kolekcji MOJO Macieja Zienia w Łazienkach Królewskich

Adrianna Jannasz

Fot. materiały prasowe

7 maja w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich odbyło się oficjalne otwarcie wystawy „Maciej Zień. Mojo”. Zebranych gości oraz media przywitał projektant, w towarzystwie prof. Zbigniewa Wawra - Dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie oraz Anny Walewskiej – Kuratorki wystawy. Od teraz do 7 czerwca, odwiedzający Łazienki będą mieli wyjątkową okazję zobaczyć prace Zienia z bliska, przyjrzeć się cięciom, zdobieniom i detalom ubiorów. Wystawa znajduje się na pierwszym piętrze Pałacu na Wyspie w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe

Wystawa „Maciej Zień. Mojo” to nietypowe wydarzenie prezentujące sylwetki z najnowszej kolekcji projektanta, inspirowanej epoką stanisławowską, letnią rezydencją Stanisława Augusta Poniatowskiego - ostatniego króla Polski oraz wydarzeniami, które miały tu miejsce. „Mojo” to próba wyobrażenia, jak wyglądałby styl życia współczesnej mieszkanki pałacu i jej rytm dnia od niespiesznego poranka przez wypełnione służbowymi obowiązkami popołudnie, po wieczorne wyjście. Autorką kolaży jest artystka o międzynarodowym uznaniu Rita Zimmermann, która współpracowała między innymi z domem mody Gucci czy zespołem Clean Bandit. 

 „Pałac na Wyspie to kopalnia tematów ikonograficznych, scen rodzajowych, alegorii, motywów fauny i flory, które zainspirowały mnie do stworzenia kolekcji. To co mnie zachwyca w kobietach to siła, niezależność, przebojowość i chęć przełamywania konwenansów. Dlatego też w swoich projektach połączyłem historię z nowoczesnością łącząc jedwabne żakardy, muśliny czy organzy zestawiając je z nowoczesnymi printami” – powiedział Maciej Zień. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

Opracowanie: Adrianna Jannasz