contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Future Funk, czyli najnowsza kolekcja Walerii Tokarzewskiej-Karaszewicz

Adrianna Jannasz

Waleria Tokarzewska-Karaszewicz to projektantka mody młodego pokolenia. Jej najnowsza kolekcja - Future Funk - została zainspirowana japońską muzyką funk i disco z lat 70’ i 80’, która połączona jest z kulturą anime i mangi końca XX wieku.

Fot. materiały prasowe

W kolekcji widać inspirację Vaporwavem, czyli muzyczno-graficznym gatunkiem sztuki powstałym w środowisku internautów niecałą dekadę temu, opartym na fascynacji kulturą retro lat 80’ i 90’, kulturą masową i technologią tego okresu, oraz „post-nostalgii”. Fascynacja tematem Magic Girls i azjatyckim kierunkiem zrodziła się u młodej projektantki na początku lat 90’, kiedy to polska telewizja otworzyła się na zupełnie nowe obrazy takie jak Czarodziejka z Księżyca, czy Yattaman. 

Fot. materiały prasowe

Kolekcja ma przenieść widza do wyidealizowanego miejsca na skraju przeszłości i przyszłości, gdzie spotykamy baśniową popkulturę i świeżość dzisiejszych trendów. W Future Funk występują autorskie grafiki inspirowane okładkami japońskich magazynów dla młodzieży przypadających na lata 80’ i 90’. Wszystkie tkaniny występujące w kolekcji zostały przywiezione z podróży po Azji, a tętniące kolorami grafiki zostały narysowane w rytmie muzyki Future Funk. Gdyby ubrania z kolekcji Future Funk miały głos, wołałyby o radości, zabawie, dystansie, tęczy, magii i… czarodziejkach!

Polub nasz fanpage na FB: DYKF FacebookZdjęcia: materiały prasowe

Pocztówki z Bali - Łukasz Jemioł, wiosna-lato 2019

Adrianna Jannasz

Fot. Basia Czartoryska

Piaszczyste plaże, bujna roślinność i tradycyjna architektura Azji południowo-wschodniej - tak Łukasz Jemioł zaprasza nas w romantyczną podróż po magicznej wyspie Bali. A to za sprawą zjawiskowej sesji wizerunkowej z udziałem jego najnowszej kolekcji na sezon wiosna-lato 2019, autorstwa Basi Czartoryskiej. Zdjęcia przypominają pocztówki z najpiękniejszych, nieeksplorowanych przez turystów miejsc, sprawiając wrażenie bardzo intymnych, a Bali ukazana jest jako miejsce ucieczki od świata i zaczerpnięcia oddechu.

Fot. Basia Czartoryska

Nostalgia do mody minionych czasów i inspiracja różnymi epokami historycznymi, w połączeniu z minimalistycznymi i nowoczesnymi formami, dały efekt nowej kolekcji Łukasza Jemioła na sezon wiona-lato 2019. Niedosłowne, nonszalanckie i eklektyczne stylizacje  projektanta stały się głównym bohaterem sesji mającej miejsce na pięknej i nieokiełznanej wyspie Bali: na Seseh Beach i w Canguu.

Fot. Basia Czartoryska

Prezentowane na fotografiach sylwetki to przede wszystkim zwiewne sukienki boho i luźne koszule idealnie wpisujące się w gorący i wilgotny klimat indonezyjskiej wyspy. Charakterystyczne detale, takie jak rozbudowane rękawy, falbany i wiązania przy szyi, dodają ubraniom lekkości i powabu. Wśród kolorów wyróżnić można biel, beż i błękit - występujący również w formie printów inspirowanych holenderskimi wazami oraz bardzo modnego w tym sezonie wzoru tie-dye.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook
Zdjęcia: Basia Czartoryska
Giambattista Valli x H&M

Adrianna Jannasz

Co roku, niezmiennie od 2004 roku, szwedzka sieciówka H&M zaprasza do współpracy światowej sławy projektanta/markę, czego efektem jest wspólna limitowana kolekcja. Pierwszy był Karl Lagerfeld. Było też Versace, Maison Martin Margiela czy Stella McCartney. Teraz czas na Giambattista Valli!

Z pochodzenia Włoch, na codzień mieszkający w Paryżu. Giambattista Valli tworzy modę ready-to-wear oraz haute couture. Jego kreacje słyną z przepychu i wszelakiej ilości tiulu. Jego projekty cenią sobie i uwielbiają takie sławy jak Lady Gaga, Kendall Jenner czy Doutzen Kroes.

Fot. materiały prasowe

Premiera kolekcji zaplanowana jest na 7 listopada, ale już w sobotę, 25 maja rusza przedsprzedaż kolekcji! W 12 wybranych sklepach H&M na całym świecie i na stronie online będzie można kupić limitowane sztuki z kolekcji. 

„Jestem niesamowicie podekscytowany tą współpracą. Dzięki H&M będę mógł dotrzeć ze swoją wizją stylu i estetyki do jeszcze szerszego grona odbiorców. Chcę dzielić się swoją miłością do piękna, zapisać się w najpiękniejszych wspomnieniach i być częścią historii miłosnych fanów mody z całego świata” – powiedział Giambattista Valli. 

Fot. materiały prasowe

W kolekcji znalazły się suknie obszyte tiulem, szpilki, dodatki w postaci biżuterii i paska, koszulki, a nawet bielizna. Nie zabrakło też czegoś dla panów. W kolekcji znajdziemy wełniany garnitur czy buty z perłami. Ceny wahają się między 59.99 zł aż do 2000 zł. 

Całej kolekcji przyświeca hasło LOVE, a głównym motywem, który przejawia się w kolekcji jest serce.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook


Tekst: Adrianna Jannasz

Zdjęcia: materiały prasowe