contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KTW - projektanci

Lidia Kalita

Jagoda Lisiak

Lidia Kalita

Modą chciała się zajmować od kiedy pamięta, dlatego studiowała projektowanie ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 1993 roku założyła wraz z siostrą Mają Palmą markę Simple. Siostry wykreowały styl minimalistyczny, nowoczesny, kreatywny i funkcjonalny. Interes rozrósł się do imponujących rozmiarów. Obecnie Simple jest częścią grupy kapitałowej Gino Rossi i ma 52 salony w całej Polsce. W 2014 roku otworzyła w Warszawie showroom, stacjonarny butik w Domu Mody Klif i zaprezentowała pierwszą kolekcję marki Lidia Kalita.

Lidia Kalita zdobyła wiele nagród. Siedmiokrotnie wygrała w plebiscycie „Doskonałość Mody” miesięcznika Twój Styl. W 2010 roku otrzymała tytuł „Mistrzyni Stylu XX-lecia”, za to, że „nowocześnie i z fantazją ubiera Polki od stóp do głów”. Magazyn Elle przyznał jej nagrodę „Trofea Elle”. Czterokrotnie dostała „Gazelę biznesu”.

Projektantka stara się opierać każdą kolekcję na innym, oryginalnym pomyśle. W kwestii kolorów jest minimalistką – zwykle ogranicza paletę barw, które zestawia z czernią i szarością. Ma świadomość, że moda jest ulotna. Jednocześnie wierzy, że jej kreacje dodają kobietom pewności siebie i podkreślają ich urodę.

Swoje kreacje Lidia Kalita zaprezentuje podczas II edycji KTW Fashion Week w Katowicach. Jej pokaz będzie miał miejsce w Fabryce Porcelany w piątek, 9 listopada, o godzinie 22.00.

Więcej o najnowszej kolekcji Lidii Kality przeczytacie, klikając w poniższy link:

Lidia Kalita Haute Couture jesień-zima 2018/19