contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

           

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Politechnika Fashion Show

Jagoda Lisiak

Plakat promujący wydarzenie Politechnika Fashion Show/fot. materiały prasowe

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej jako partner wydarzenia Łódź Young Fashion 2018 ma w tegorocznej edycji zaszczyt organizacji Gali Inauguracyjnej. POLITECHNIKA FASHION SHOW odbędzie się w nowopowstałym nowoczesnym wnętrzu Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej w dniu 16 października 2018 roku o godzinie 20.00.

Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń modowych organizowanych przez Miasto Łódź i Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Skupia wokół siebie polskich i światowych miłośników mody, projektantów oraz przedsiębiorców związanych z tą branżą.

Wydarzenie ma charakter konkursowy promujący najlepszych absolwentów Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, studiujących kierunek Wzornictwo.

W trakcie eventu POLITECHNIKA FASHION SHOW zaprezentowane zostaną kolekcje dyplomowe najlepszych studentów Politechniki Łódzkiej, nowe twarze polskiego rynku mody. Spośród prezentowanych kolekcji zostanie wybrana ta najważniejsza, która zostanie uhonorowana nagrodą główną JM Rektora Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. inż. Sławomira Wiaka.

Galę uświetni pokaz Jarosława Ewerta, absolwenta kierunku Wzornictwo Politechniki Łódzkiej. Kolekcja damska i męska na sezon jesień-zima 2018/19 inspirowana jest dzikim zachodem.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Wystawa "Jerzy Antkowiak - Moda Polska"

Jagoda Lisiak

Wystawa “Jerzy Antkowiak - Moda Polska” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi/fot. Maciej Goliszewski & Krzysztof Jarosz/Epoka

W piątek, 5 października 2018 roku w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Jerzy Antkowiak - Moda Polska.”

 Wernisaż był wyjątkowym momentem spotkania wybitnych przedstawicieli polskiego życia kulturalnego w Polsce. Do Łodzi przybyli m.in. Monika Olejnik, Joanna Horodyńska, Gosia Baczyńska czy Agnieszka Maciejak. Wśród gości znaleźli się też modelki i modele Mody Polskiej m.in.: Małgorzata Niemen, Blanka Poksińska, Ewa Wajnert – Machula, Dariusz Kumosa, Rafał Młodzikowski oraz Bogna Sworowska.

 Na dwóch piętrach muzeum zbudowanych według pomysłu architekta Szymona Bobrowicza ukazanych jest kilkaset obiektów: oprócz ubrań, szkice oraz zdjęcia i pamiątki związane z marką.

Jerzy Antkowiak i modelki Mody Polskiej/fot. Maciej Goliszewski & Krzysztof Jarosz/Epoka

Górny poziom wystawy to coś w rodzaju atelier: tam poznajemy kulisy Mody Polskiej, jej historię od czasów Phoenixa – pracowni krawieckiej prowadzonej tuż po wojnie przez Jadwigę Grabowską aż do upadku przedsiębiorstwa w 1998 roku. Opowieści towarzyszą przedmioty dotąd publicznie nie prezentowane, m.in. sukienka ze wstążek krakowskich – jeden z najsłynniejszych projektów Jadwigi Grabowskiej z lat 50.; dyplomowy obraz Jerzego Antkowiaka „Zakonnice” i szkice, dzięki którym został przyjęty do pracy w Modzie Polskiej; słynna suknia „Greczynka” zaprojektowana w 1977 roku z inspiracji apaszką Yves Saint Laurenta. Łącznie 130 obiektów. Dół to wybieg, pokaz mody. 60 manekinów w kreacje z kolekcji Mody Polskiej ubrała stylistka Anna Poniewierska.

Wystawa “Jerzy Antkowiak - Moda Polska” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi/fot. Maciej Goliszewski & Krzysztof Jarosz/Epoka

 Głównym bohaterem wystawy jest Jerzy Antkowiak, ale autorzy przypominają też projektantki: Jadwigę Grabowską oraz Kalinę Paroll, Irenę Biegańską, Magdę Ignar, Krystynę Dziak, Małgorzatę Zembrzuską, Krystynę Wasylkowską, Katarzynę Raszyńską.

 Wystawa potrwa do 17 marca 2019 roku. Tomasz Ossoliński jest jej kuratorem. Jednocześnie trwają prace nad, poświęconym Jerzemu Antkowiakowi, filmem dokumentalnym w reżyserii Anny Więckowskiej, którego premiera będzie miała miejsce w 2019 roku.

 Patronat nad wystawą i filmem objął magazyn „Vogue Polska”.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Zdjęcia: Maciej Goliszewski & Krzysztof Jarosz/Epoka

SEXEDPL x LOCAL HEROES

Jagoda Lisiak

Anja Rubik promująca kampanię SEXEDPL/fot. materiały prasowe

Najpierw kampania w Internecie składająca się z krótkich filmików, w których brały udział osoby znane publicznie. Projekt na temat edukacji seksualnej, którego pomysłodawczyniom jest polska topmodelka Anja Rubik kontynuowany jest z niemałym zapałem.

Wraz z premierą książki „#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie” do sprzedaży trafiła specjalna mini kolekcja stworzona we współpracy z marką Local Heroes x #Sexedpl.

Okładka książki „#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”/fot. materiały prasowe

Kolekcja składa się z 5 produktów. Specjalnie zaprojektowane nadruki głoszą hasła tolerancji, miłości i samoakceptacji, co jest jednym z głównych przesłań kampanii #Sexedpl. „Love has no gender”, „Let’s talk about sex”. Mają one na celu zwrócenie uwagi na problem stereotypów edukacji seksualnej w Polsce.

Kolekcja dostępna jest na platformie Showroom.pl, a całkowity dochód ze sprzedaży przekazywany jest na Fundację Anji Rubik Sexedpl.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Opracowanie: Jagoda Lisiak