contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

           

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

KTW Fashion Week - pokazy

Jagoda Lisiak

Bizuu /fot. AKPA

Pierwsza edycja KTW Fashion Week przechodzi do historii. Zaproszeni goście i uczestnicy dni otwartych mogli zobaczyć 40 pokazów, w trakcie których zaprezentowano kreacje znanych i cenionych polskich projektantów, jak również nowych, ale dobrze rokujących artystów.

Piątek był pierwszym dniem pokazowym. Swoje kolekcje zaprezentowali studenci Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Wieczorną galę prowadzili znani dziennikarze: Karolina Szostak oraz Mateusz Hładki. Swoje projekty szerokiej publiczności zaprezentowali: Lidia Kalita, 303 Avenue, Just Paul, Jarosław Ewert, KAS KRYST czy Marlu oraz Natasha Pavluchenko. Wieczór zakończył koncert Pauliny Przybysz.

Bizuu /fot. AKPA

W sobotę w sesji popołudniowej swoje projekty zaprezentowali: Sandra Stachura, Jagoda Bartczak, Artur Stec z marką Leser, Paulina Mrożek, Alkai, Exsud Pilawski, Marta Kuszyńska, Warsaw Concept Store, Anti by Gibaszewski, Ola Bajer, Angelika Józefczyk, Tundra i Lofju. Wieczór natomiast rozpoczął set Wysokich Obcasów, w którym na wybiegu pokazały się marki Mapaya i Acephala a następnie zaprezentował się duet Thecadess. Uczestnicy mogli zobaczyć m.in. męskie stylizacje lubianego Wojtka Haratyka. Kolejne pokazy to entuzjastycznie przyjęty przez publiczność Pilawski oraz Bizuu. Na zakończenie wieczornej gali zaprezentowane zostały kreacje duetu MMC. Pokaz ten zamykała ich muza – modelka Joanna Horodyńska.

Lidia Kalita /fot. AKPA

Niedzielne pokazy to moda ślubna. Zgromadzeni goście zobaczyli kolekcję Lidii Kality oraz Laurell. Na zakończenie pierwszej edycji KTW Fashion Week mogliśmy zobaczyć kolekcję ślubną cenionych i lubianych projektantów Paprocki&Brzozowski.  

Wszystkie pokazy odbyły się w klimatycznej lokalizacji jaką zdecydowanie jest katowicka Fabryka Porcelany. Mamy nadzieję, że impreza na stałe zapisze się w kalendarzy modowym i wypełni pustkę po łódzkich edycjach fashion weeków, które już się nie odbywają.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Opracowanie: Jagoda Lisiak

Zdjęcia: AKPA

KTW Fashion Week - debaty i wystawy

Jagoda Lisiak

Jessica Mercedes Kirschner oraz Anna Puślecka /fot. AKPA

KTW Fashion Week to nie tylko pokazy mody. To również debaty i spotkania tematyczne oraz wystawy i strefa showroom. 

Pierwszego dnia odbyła się debata, w której uczestniczyli m.in. Tomasz Ossoliński, twórcy marki On Lemon, czy przedstawiciele marek: Natasha Pavluchenko, Tous i Maserati. Razem z Marianną Dufek – dziennikarką, prowadzącą debatę rozmawiali o roli projektowania i wprowadzania na rynek marek luksusowych. Na zakończenie, licznie zgromadzona widownia zobaczyła film dokumentalny „Before the show” opowiadający historię Tomasza Ossolińskiego.

Jessica Ziółek oraz Anna Puślecka /fot. AKPA

Sobotę rozpoczęliśmy od spotkania z pochodzącą ze Śląska influencerką mody, a prywatnie dziewczyną reprezentanta Polski w piłce nożnej, Arka Milika – Jessicą Ziółek. Opowiedziała o życiu w Neapolu, pasji do mody, którą uwielbia od dziecka oraz o swoim pierwszym fashion weeku w Mediolanie.

W sobotę ruszyła również strefa Showroom, w której każdy mógł zobaczyć i kupić prace niektórych projektantów, którzy uczestniczyli w pokazach. 

Anna Męczyńska /fot. AKPA

Niedziela to Bridal Day by Wedding.pl prowadzony przez Agnieszkę Hyży, którego głównym tematem były przygotowania do ślubu. Oprócz tego odbyły się dyskusje i spotkania poświęcone modzie. Rozpoczęła je debata Wysokich Obcasów o przewrotnym tytule „Czy moda ma sens?”. Zaproszenie od prowadzącej debatę Karoliny Sulej – Kubik przyjęli Ewa Kowalewska-Kondrat – Harel, Monika Kędziora, Marcin Różyc, Martyna Wilde. Kolejne spotkania dotyczyły relacji z mediami, które poprowadził znający media od podszewki Michał Zaczyński oraz zaproszony gość – Maria Christina Rigano. Anna Męczyńska opowiedziała zaś o budowaniu sylwetki stylizacją, w kontekście swoich doświadczeń m.in. z planów takich seriali jak „Rodzinka.pl” czy „Prawo Agaty”. Gościem specjalnym KTW Fashion Week była również jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich blogerek – Jessica Mercedes. Razem z Anną Puślecką – rzecznik prasową wydarzenia rozmawiała o social mediach, ulubionych markach modowych oraz spełnianiu marzeń. Zdradziła też jak wygląda jej praca influencerki „od kuchni”.

Całości wydarzenia towarzyszyły wystawy okładek Wysokich Obcasów oraz Anny Halarewicz pod tytułem „Ulotność”. Kuratorem wystawy był Rafał Stanowski z Krakowskiej Szkoły Ubioru Artystycznego.  

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Opracowanie: Jagoda Lisiak

Zdjęcia: AKPA

KTW Fashion Week 2017 - program

Jagoda Lisiak

Fot. materiały prasowe KTW Fashion Week

Największe wydarzenie modowe w tym roku w Polsce już od jutra w Katowicach! Fabryka Porcelany zaprasza na święto mody, na którym najciekawsi projektanci w naszym kraju zaprezentują swoje kolekcje.

Przypomnijmy, że w dniach od 9 do 12 listopada w Katowicach swoje kolekcje pokażą Paprocki&Brzozowski, MMC, Natasha Pavluchenko, Tomasz Ossoliński, Lidia Kalita, Bizuu, 303 Avenue, Just Paul, Marlu, Laurelle, Thecadess, Haratyk, Pilawski oraz wielu innych.

Oprócz tego zostanie wyświetlony film na temat twórczości Tomasza Ossolińskiego a swoje kolekcje pokażą również studenci Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Poza tym odbędą się ciekawe debaty, w czasie których goście oraz uczestnicy postarają się odpowiedzieć m.in. na pytania: Czy moda ma jeszcze sens? oraz Po co nam moda? 

Fabryka Porcelany w KatowicachFot. materiały prasowe KTW Fashion Week

Zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami i opowiedzą jak przygotować się na zmiany. Wśród uczestników dyskusji znaleźli się m.in.: Michał Zaczyński, Marcin Różyc, Jessica Mercedes, Harel, Maria Christina Rigano, Anna Męczyńska i Karolina Sulej.

Niedziela będzie dniem poświęconym tematyce ślubnej. To wyjątkowe wydarzenie organizowane jest wspólnie z wedding.pl. Dziennikarka i prezenterka  Agnieszka Hyży poruszy z gośćmi istotne tematy dotyczące organizacji ślubu i wesela.

O skali imprezy może świadczyć fakt, iż odbędzie się 39 pokazów prezentujących 38 marek modowych, 8 wykładów i 2 debaty, a w pokazach weźmie udział ponad  60 modelek i modeli.

Tłem dla całego wydarzenia stanie się rewitalizowany kompleks po dawnej fabryce porcelany Giesche.  Jest to obecnie jedno z najciekawszych miejsc OFF-owych na Śląsku. Choć miejsce pęka w szwach, została w niej jednak lokalizacja do organizowania imprez kulturalnych. To m.in. klub muzyczny P23 oraz Bistro Prodiż.

Fabryka Porcelany w KatowicachFot. materiały prasowe KTW Fashion Week

Imprezie towarzyszyć będzie koncert Pauliny Przybysz oraz Spisek Jednego DJ Set a wystawa okładek modowych magazynu Wysokie Obcasy ucieszy oko niejednej z osób odwiedzających w tym czasie Fabrykę Porcelany.

Dla wszystkich zainteresowanych modą w sobotę i niedzielę dostępna będzie Strefa Showroom KTW, gdzie będzie można zobaczyć projekty, spotkać projektantów i zakupić ich kolekcje.

Wejście na wieczorne pokazy odbywa się za zaproszeniami. Dzienne wydarzenia i pokazy są natomiast otwarte dla wszystkich, którzy mają ochotę spędzić 4 dni z modą.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Opracowanie: Jagoda Lisiak