contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Hermès, Christie's & Hiszpania

Anna Puslecka

 

 

mat. promocyjne Christie's London

Dom mody Hermès na nowo połączy siły z brytyjskim domem aukcyjnym Christie’s. Od 7-21 października 2013 zostanie wystawiona  na sprzedaż niepowtarzalna torebka, zaprojektowana specjalnie na tę okazję przez dyrektora działu skór Hermès, Couli Joberta.

Projekt jest wariacją flagowej torebki marki, czyli Passe-Guide, zaprojektowanej po raz pierwszy w 1975 roku przez Henri d’Origny’ego.

Głównym motywem torebki jest słoneczna Hiszpania, a Hermes przekaże wszystkie wpływy ze sprzedaży na rzecz muzeum Prado w Madrycie.

W motywach torby nie zabrakło odniesień do historii i dziedzictwa francuskiej marki - wykorzystano w tym projekcie adaptację legendarnego wzoru z chustki Hermès - Brides De gala. Torebka została wykonana klasyczną metodą Hermèsa, co oznacza, że jeden kaletnik tworzy ją od początku do końca.

Mimo tego, iż aukcja będzie możliwa wyłącznie on-line, torebkę będzie można zobaczyć w Madrycie na oficjalnej wystawie Hermèsa pod tytułem „Esencja Skóry” między 24 września a 13 października 2013 roku.

Ciekawe jaką cenę osiągnie model Passe-Guide, gdyż torby, które dostępne są w butikach Hermesa kosztują od kilku do nawet kilkuset tysięcy dolarów.

Nie bez powodu firma nosi taka nazwę, gdyż nie każdy może sobie pozwolić na torebkę posłańca mitologicznych bogów...

 

polub nasz fanpage na FB! https://www.facebook.com/doyouknowfashion

tekst: Cezary Bezmienow