contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Trendy, edgy, cool!

Anna Puslecka

fot. www.fashionfix.net-a-porter.com

Trendy, edgy, cool – takie są torby Sophie Hulme!

Urzeka ich prostota i surowość.  Z pozoru nie ma w nich nic wyjątkowego, są prostokątne i kanciaste, ale im dłużej się na nie patrzy, tym bardziej zniewala ich urok. Najbardziej znana jest Armour Bag, która już zyskała miano „it”. Armour, czyli zbroja. Torby są charakterne poprzez swoje ciężkie okucia i być może dlatego pokochały je redaktorki mody największych magazynów, a za nimi reszta fashionistek.

W wrześniu 2012 roku na London Fashion Week kilka dziennikarek trendsetterek pojawiło się z dużą Armour z charakterystycznymi okuciami przy rączkach. Długo nie trzeba było czekać – po 2 tygodniach ten model został wysprzedany na całym świecie!

fot. www.fashionfix.net-a-porter.com

Na fali tego sukcesu niespełna 29-letnia Sophie Hulme pod koniec 2012 roku dostała prestiżową nagrodę British Fashion Awards w kategorii Emerging Talent – Accessories.

Projektantka urodziła się i wychowała w północnym Londynie. W 2007 roku ukończyła Kingston University, a jej dyplomowa kolekcja ubrań została nagrodzona jako najlepsza. Po 6 latach od tamtego wydarzenia Sophie Hulme to luksusowy brand, który w swojej ofercie ma ubrania, akcesoria, biżuterię, no i oczywiście torby.

W każdym sezonie projektantka subtelnie je modyfikuje, czasem zmienia kolory. Takie podejście to podstawa filozofii Hulme.

- Spójrzcie na Louis Vuitton, oni robią to samo ze swoimi torbami, modyfikują je, ulepszają, niektóre modele pozostają niezmienne od lat. Ja to samo chcę robić
z Armour Bag, chcę aby trwała wiecznie – mówi Sophie.

Armour Bag sprzedaje się dobrze, ponieważ ten model jest ponadczasowy, ale jednak nowoczesny . Bazuje na klasyce, z dodatkiem charakterystycznych elementów. 

- Wyzwaniem dla projektanta jest stworzyć coś nowego, zaskakującego i jednocześnie nadającego się do noszenia – wyjaśnia projektantka.

I Sophie Hulme tego dokonała! Na mojej liście zakupów jest metal tab cluch w kolorze navy od Hulme, którą można nosić na co dzień. Koniecznie muszę mieć kultową Armour – zastanawiam się nad kolorem. Dlaczego pokochałam te torby? Bo są „niegrzeczne” i stoją na uboczu mody. A ja lubię obserwować świat z boku…

Torby Sophie Hulme można kupić m.in. w domu towarowym Barney’s w Nowym Jorku, w Opening Ceremony w Tokyo, w butikach z selektywnymi markami, a także na www.net-a-porter.com czy www.matchesfashion.com

 

polub nasz fanpage na FB! https://www.facebook.com/doyouknowfashion

tekst: Anna Puślecka