contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

           

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Wenecka szafa Mademoiselle Coco

Anna Puslecka

Anna Puślecka i Federica Bertolino właścicielka butiku vintage L'Armadio di Coco

To był impuls – przejdę do Piazza San Marco przez żydowską dzielnicę. Nieco naokoło, ale nie szkodzi, lubię odkrywać znane mi dobrze miejsca na nowo. Piękne słońce, niemal wiosna… Po drodze, z dala od typowego szlaku turystycznego, mijam lokalne bary, perfumerię z niszowymi wodami i nieprawdopodobnym wnętrzem, sklepy designerskie.

Zupełnie nowa dla mnie Wenecja.

Trafiam na Campo Santa Maria Nova (na tyłach Ponte Rialto) i znajduję coś co jest prawdziwą perłą - butik vintage L’Armadio di Coco (szafa Coco). Przekrój epok i marek – ubrania począwszy od lat 50-tych, w idealnym stanie, niektóre zupełnie nowe, bo przeleżały lata w magazynach...

Chanel, Dior, Celine, Gucci, Byblos, Versace… Wszystko równo wyeksponowane na wieszakach. I co najważniejsze – brak przykrego zapachu tak charakterystycznego dla sklepów second hand.

Granatowy kuferek, lata 70-te

Kupuję mały, granatowy kuferek ze złotymi okuciami z lat 70-tych. Jest całkiem nowy i wygląda dokładnie tak, jak aktualne modele torebek topowych marek: Miu Miu, Proenza Schouler, Fendi czy Prada.

Moda lubi zataczać koło.
Postanawiam napisać o tym miejscu, zatrzymać się na dłużej - dla kogoś kto kocha modę L’Armadio di Coco jest jak encyklopedia.

Federica Bertolino w żakiecie YSL

Właścicielką butiku jest młoda dziewczyna – Federica Bertolino. Skończyła projektowanie na Uniwersytecie IUAV di Venezia. Marzyła, aby być projektantką. Jeszcze na studiach pracowała jako stażystka, a potem freelancer w międzynarodowych firmach odzieżowych głównie projektując przy… komputerze.

Nie o takiej pracy marzyła. Rzuciła wszystko i postanowiła otworzyć sklep – z ubraniami vintage, a także z projektami młodych designerów, którzy mieszkają w Wenecji i tak jak ona chcą spełniać się jako projektanci.
W ciągu 2 miesięcy znajduje lokal, poznaje przez znajomych chłopaka z Neapolu, który kiedyś sprzedawał vintage w Wenecji.

Ten przekazuje jej wszystkie swoje kontakty i namiary na miejsca, gdzie są dostępne unikatowe ubrania z minionych dekad i tak Federica otwiera butik.

Ubrania, które zaprojektowała Federica - dwustronny płaszcz i kurtka puchowa.

Koszula z jedwabiu vintage zaprojektowana przez Federikę

To miejsce staje się także jej atelier, gdzie szyje ubrania według swoich projektów z materiałów vintage oraz z odzysku. Jej marka nazywa się La Repubblica delle bolle (Republika bańki mydlanej, bo moda jest ulotna i delikatna jak bańka mydlana).

Dwustronny płaszcz legendarnej firmy Sorelle Fontana - najdroższa rzecz w butiku

Żakiet Gianni Versace lata 80-te

Garsonka Gianni Versace, lata 80-te

Sukienka Gianni Versace, lata 80-te

Złota bluzka zapomnianej marki Genny

W L’Armadio di Cocco spędzam 3 godziny – oglądamy ubrania, robimy zdjęcia, Federica pokazuje mi najciekawsze ubrania marek, które już nie istnieją: Gianni Versace czy Sorelle Fontana. Albo zupełnie zapomnianych takich jak: Genny i Krizia.

Swetry Krizia, lata 80-te

W butiku udało się zgromadzić całą kolekcję swetrów Krizia w charakterystyczne wzory z wizerunkami zwierząt (ten trend króluje obecnie u wielu marek!).

Torebka i portfel ze starym logo Celine


W jednej z gablot cała kolekcja portfeli, kosmetyczek i małych torebek Dior i Celine, ale… ze starym logo!

Kufer Roberta di Camerino

Jest też worek Hermes z limitowanej edycji w idealnym stanie, okulary z lat 60-tych i 70-tych oraz kufer Maison Roberta di Camerino (ukochana marka Grace Kelly), który należał do bardzo dystyngowanej, starszej pani.

Żakiet Chanel

Na szczególną uwagę zasługuje żakiet Chanel oraz groszkowa marynarka Yves Saint Laurent.

Klasyczne chustki Hermes zdobią półki niemal całego sklepu.


Jest też „dział męski”, a w nim między innymi: klasyczne płaszcze Diora, krawaty Cartier czy Hermes.
Drobne akcesoria można już kupić za 20 euro.

Federica w płaszczu Sorelle Fontana i jej ukochany pies Ettore

Najdroższa rzecz w L’Armadio di Coco? Dwustronny płaszcz welurowo-wełniany Sorelle Fontana – 1250 euro, absolutny unikat.

Federica ma nadzieję, że nikt go nie kupi, bo tak bardzo chce go zatrzymać dla siebie…

 

polub nasz fanpage na FB! https://www.facebook.com/doyouknowfashion

tekst: Anna Puślecka
fot. Federica Bertolino i Anna Puślecka

L'Armadio di Coco

Campo Santa Maria Nova

Cannaregio 6029/B, Venezia-Italy