contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Spragnieni piękna - KOLOR

Jagoda Lisiak

Kasia Sokołowska w kreacji MISBHV/fot. AKPA

3 grudnia, w Muzeum Narodowym w Warszawie odbył się wyjątkowy pokaz kreacji wieczorowych KOLOR rozpoczynający trzecią edycję projektu „Spragnieni piękna” realizowanego na rzecz Muzeum przez Stowarzyszenie Przyjaciele MNW.

“W tej edycji projektu skupimy się na wykupie najcenniejszych depozytów dzieł, które są w dyspozycji Muzeum Narodowego, ale nie są jego własnością. Chcemy uniknąć tego co stało się w dwa tysiące jedenastym roku z „Krajobrazem z okolic Omans” francuskiego malarza realisty Gustava Courbet’a, na którego zakup Muzeum nie miało środków, i który po odebraniu z depozytu przez właściciela nigdy już do Muzeum nie wrócił.” – powiedział podczas wieczoru Paweł Kastory, prezes Stowarzyszenia Przyjaciele MNW.

Podczas wieczoru goście mogli podziwiać piękne kolorowe kreacje wieczorowe stworzone przez marki oraz projektnatów: BIZUU, Kuba Bonecki, Lidia Kalita, Le Brand, Tomasz Ossoliński, MMC, Joanna Hawrot, MISBHV, CHI CHI UDE oraz Ewa Stępnowska -  pierwsza stypendystka projektu Spragnieni Piękna. Wszyscy projektanci przekazali swoje kreacje na rzecz Muzeum.

Agata Kulesza w kreacji CHI CHI UDE/fot. AKPA

 - Te niezwykłe i barwne kreacje wieczorowe zaprezentują wspaniałe, piękne i świadome siebie kobiety ze świata sztuki, filmu, teatru, mody i biznesu. Każda z nich ofiarowała swój wizerunek projektowi „Spragnieni Piękna. KOLOR” na rzecz wspierania Muzeum Narodowego. – zapowiedziała modelki w tegorocznej edycji Małgorzata Wandzel, vice prezes Stowarzyszenia Przyjaciele MNW.

Kreacje zaprezentowały: Agata Kulesza, Bogna Sworowska, Lidia Popiel, Ewa Wajnert, Małgorzata Rusinkiewicz, Joanna Horodyńska, Magdalena Bodis, Patrycja Soliman, Dorota Weka,  oraz Kasia Sokołowska.

Po pokazie odbyła się cicha aukcja, a dochód z niej wyniósł niebagatelną kwotę 88 tys.  złotych. 

Pokaz był zapowiedzią II BALU DOBROCZYNNEGO, który odbędzie się 4 marca 2019 r. w Muzeum Narodowym w Warszawie. Dochód z cyklu wydarzeń zostanie przekazany na rzecz Muzeum.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Zdjęcia: AKPA

WOMEN FOR TOLERANCE, czyli nowa edycja akcji Omeny Mensah

Adrianna Jannasz

Fot. materiały prasowe

Wystartowała nowa odsłona akcji KAŻDA KOSZULA POMAGA. Tym razem Omenaa Mensah do projektu zaprosiła Sarę Boruc-Mannei, która zaprojektowała kolekcję koszul pod wspólnym hasłem WOMEN FOR TOLERANCE. Dochód ze sprzedaży koszul zasili konto budowy szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie.

KAŻDA KOSZULA POMAGA to akcja realizowana przez Omenę i fundację OMENAA FOUNDATION we współpracy ze start-upem James Button, który na stałe przekazuje część dochodu z każdej sprzedanej koszuli na budowę szkoły KIDS HAVEN w Ghanie (DZIECIĘCA PRZYSTAŃ). W ramach współpracy w każdym sezonie Omenaa wypuszcza limitowane kolekcje modowych koszul, które nie tylko są doskonele odszyte i świetnie wygladają, ale także „pomagają”.

Fot. materiały prasowe

Najnowsza akcja pod hasłem WOMEN FOR TOLERANCE wpiera finasowo szkołę, ale także promuje wartości tolerancji, z której brakiem niejednokrotnie spotykały się Ambasadorki akcji. A zostałymi nimi Omenaa Mensah - pół Polska, pół Ghanka, Sara Boruc-Mannei, której tata jest Jordańczykiem oraz czarnoskóra Victoria Abbey z Ghany (Miss Exotica 2017). Trzy piękne i spełnione kobiety. Każda o diametralnie innym kolorze skóry, każda pełna empatii, chęci pomagania i mocno zaangażowania w promocję tolerancji oraz równości, jako jednych z fundamentalnych wartości obowiązujących w ich życiu.

W kolekcji WOMEN FOR TOLERANCE znalazły się cztery modele koszul. Nazwy modeli z kolekcji nawiązują do imion Ambasadorek: Omenaa, Sara oraz Victoria. Czwarta koszula została nazwana Anna, bo to najpopularniejsze imię kobiece w Polsce. Koszule już dostępne są na www.jamesbutton.pl w cenach od 349 do 399 zł.

Fot. materiały prasowe

„Moda w słusznej sprawie”

To hasło przyświecało Omenie, gdy ponad rok temu poszukiwała partnera do akcji fashion, z której dochód przeznaczany byłby na budowę szkoły w Ghanie. Stąd pomysł? „Świadome kobiety mają w sobie ogromne pokłady zrozumienia i wczucia się w sytuację innych, więc jeśli mają do wyboru dwa produkty, oba świetnej jakości, z czego jeden z nich pomaga potrzebującym, wybiorą ten pomagający, z przesłaniem. Ja tak robię.” – mówi Omenaa Mesnah, tłumacząc motywy rozpoczęcia akcji KAŻDA KOSZULA POMAGA.

Wychodząc z założenia, że każda kobieta w swojej szafie musi mieć dobrze odszytą koszulę wybór padł na młody startup James Button, który do tej pory specjalizował się w klasycznych, biznesowych modelach. Z inicjatywy Omeny marka wprowadziła limitowane edycje damskich koszul, super modnych, które stały się synonimem must have każdej fashionistki. Poprzednia kolekcja realizowana we współpracy z Lidią Kalitą, rozeszła się niemalże w dwa tygodnie. Jak będzie z aktualnymi modelami?

Fot. materiały prasowe

#INDIGOTOLERANCE

A obok akcji WOMEN FOR TOLERANCE rusza także projekt #INDIGOTOLERANCE, w ramach którego marka INDIGO NAILS pomogła w realizacji akcji WFT oraz stworzyła dla fundacji OMENAA FOUNDATION limitowaną edycję profesjonalnych lakierów hybrydowych w sześciu ultramodnych kolorach. Ta wyjątkowa kolekcja promuje wartości równości i tolerancji wśród klientek marki. Lakiery w sprzedaży będą już na początku 2019 roku. 

KIDS HAVEN to szkoła zlokalizowana w Temie w ośrodku Salezjanów Don Bosco, powstająca dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, które wcześniej mieszkały na ulicy i o chodzeniu do szkoły mogły jedynie pomarzyć. Inicjatorką jej powstania jest Omenaa Mensah, która gdy kilka lat temu trafiła do ośrodka, poznała często tragiczne historie jego podopiecznych. Dzieci pytane o to, o czym marzą nie mówiły, że chcą iPhona, czy tablet, ale odpowiadały: "chcę być lekarzem, nauczycielem, chcę umieć czytać, liczyć, chcę się uczyć". Omenaa poruszona losem dzieci zdecydowała, że zrobi wszystko żeby stworzyć im nowoczesne miejsce do nauki. Po powrocie do Polski, założyła fundację i regularnie organizuje szereg projektów, których celem jest zbieranie pieniędzy na realizację tej inwestycji. Budowa szkoły ruszyła w kwietniu ubiegłego roku. Do jej zakończenia potrzebne jest blisko pół miliona złotych.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

Zdjęcia: Materiały prasowe

Zaprojektowani na dizajn w Krakowie - relacja z wydarzenia

Jagoda Lisiak

Zaprojektowani na dizajn w Krakowie/fot. Paulina Kozieł

Piąta edycja Zaprojektowanych trwała przez 4 dni. W tym czasie publiczność mogła wziąć udział w targach polskiego dizajnu, spotkać osobowości związane z projektowaniem, a także pod kierunkiem wykładowców Krakowskich Szkół Artystycznych tworzyć autorską biżuterię oraz ceramikę. Wydarzenie organizowała Szkoła Wnętrz i Przestrzeni (Krakowskie Szkoły Artystyczne) w partnerstwie z Miastem Kraków.

Oferta Targów Zaprojektowani była niezwykle bogata, można było kupić m.in. meble, pościel, oświetlenie, rośliny, dzieła sztuki, akcesoria do domu, a nawet rzeczy dla psów. Targi Zaprojektowani pokazywały ofertę niewielkich firm lub pojedynczych twórców, skupiając się na promocji autentycznego, lokalnego dizajnu. Bezpłatnych porad udzielali także architekci wnętrz, pomagając w zaprojektowaniu lub wyposażeniu wymarzonego mieszkania.

W siedzibie Krakowskich Szkół Artystycznych przy ul. Zamoyskiego 52 odbywały się wykłady osobowości związanych z dizajnem. Wystąpiła m.in. specjalistka od współczesnego polskiego dizjanu prof. Czesława Frejlich z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a także uznani projektanci: Zuzanna Niespor i Emma Scolari z Mediolanu, Jadwiga Husarskiej, Olga Dąbrowska i Adam Groch.

Zaprojektowani na dizajn w Krakowie/fot. Paulina Kozieł

Cały czas oglądać można wystawę młodych artystów, prezentowaną w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych przy ul. Zamoyskiego 52 w Krakowie. Pokazuje ona różne spojrzenia na otaczającą nas przestrzeń, wykonaną przy pomocy odmiennych technik, od fotografii, przez projekty wnętrz, po artystyczną biżuterię. Wstęp jest bezpłatny.

W czasie Targów Zaprojektowani oficjalnie ogłoszono także nagrody w konkursie „3D – Dziedzictwo dla dizajnu”, organizowanym przez Międzynarodowe Centrum Kultury w partnerstwie z Zaprojektowanymi. Jury w składzie: Tomasz Rygalik, Czesława Frejlich, Michał Piernikowski, Monika Rydiger, Lubomira Trojan, Alfred Marek przyznało: I nagrodę za pracę Parkieciaki dla Kacpra Kunickiego, II nagrodę za pracę Chusto-nerka dla Dmytra Nikiforchuka oraz III nagrodę za pracę Stańczyki dla Małgorzaty Wesołowskiej, a także wyróżnienie za pracę Zbiór dla Agnieszki Cieszanowskiej.

Wydarzenie rozpoczęło miejski cykl „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”, który potrwa do 2 grudnia.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF FacebookZdjęcia: Paulina Kozieł