contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Alexander McQueen - biografia wizjonera mody

Jagoda Lisiak

Okładka książki Andrew Wilson'a "Alexander McQueen. Krew pod skórą" 

„Alexander McQueen. Krew pod skórą” to pierwsza autoryzowana przez rodzinę biografia brytyjskiego projektanta mody. Artysty, który sam siebie nazywał ofiarą przemysłu modowego oraz pyskatym chuliganem. 

Książka ta to zbiór historii o życiu prywatnym i pracy zawodowej geniusza mody. Jest jak najbardziej wiarygodnym źródłem informacji, gdyż zebrany materiał pochodzi od jego rodziny i najbliższych przyjaciół. Udostępnionych jest w niej sporo niepublikowanych dotąd zdjęć z prywatnego archiwum wizjonera. 

Andrew Wilson – autor książki opisał karierę niezwykle utalentowanego projektanta, który pomimo tego, że osiągnął ogromny sukces w branży mody, był bardzo nieszczęśliwym człowiekiem. Zmagał się z nałogiem narkotykowym i alkoholowym, uwikłany był w patologiczne związki a w jego rodzinie było wiele przemocy. 

To prawdziwa i bardzo szczera biografia kontrowersyjnego człowieka mody naszych czasów. Są w niej opisane relacje z bliskimi mu ludźmi takimi jak Isabella Blow, która była jego muzą i najlepszą przyjaciółką. W dosadny sposób jest również opisane jego życie erotyczne a także jego opinie i sposób traktowania znajomych m.in. Kylie Minogue czy Amy Winehouse. 

Publikacja to ostry dokument o McQueenie, który przedstawia kulisy jego życia, pracy u Givenchy’ego oraz nad własną marką. Szczegółowo można zapoznać się życiorysem wizjonera, który w świecie mody zgromadził wszystkie najważniejsze nagrody i był twórcą spektakularnych pokazów mody. Nie umiał poradzić sobie jednak z uporządkowaniem życia osobistego. Był zakompleksionym, niedowartościowanym masochistą, który popełnił samobójstwo. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Opracowanie: Jagoda Lisiak