contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Bankructwo Nasty Gal

Jagoda Lisiak

Instagram: @buro247ru

Kultową, znaną na całym świecie platformę sprzedażową Nasty Gal dopadły poważne problemy. Firma poinformowała, że składa wniosek o upadłość naprawczą.

Założycielką marki jest Sophia Amoruso. W wieku 22 lat, w 2006 roku, założyła sklep internetowy z ubraniami vintage – Nasty Gal. Z czasem wprowadziła też produkty z logo Nasty Gal. Pierwszy milion zarobiła w tzw. „czarny piątek”, który rozpoczyna sezon wyprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Firma, z roku na rok coraz bardziej się rozrastała, notowała coraz wyższe wyniki sprzedaży.

W 2014 roku powstała książka o Amoruso, jej imperium i ogromnym sukcesie, który udało jej się osiągnąć. Prasa zaczęła naszywać ją geniuszem biznesu.

Kiedy pojawili się inwestorzy zaczęli naciskać, wywierać presje. Oczekiwali ciągłego rozwoju, który w efekcie miał dawać więcej pieniędzy.

Dodatkowo, marka Sophia Webster oskarżyła w 2014 roku Nasty Gal o plagiat. Niedługo po tym incydencie nastąpiły zmiany na stanowisku CEO. Funkcję tę  przejęła Sheree Waterson. Atmosfera w siedzibie marki zrobiła się nerwowa i toksyczna. Dokonano wiele zwolnień.

Mówiło się, że firma we wrześniu tego roku ma zostać sprzedana. Władze nie podjęły jednak takiej decyzji. Wniosek o upadłość ma rozwiązać problem z płynnością finansową i przyczynić się do restrukturyzacji. Firma zapewnia, że chce wyjść z tej opresji silniejsza i w dalszym ciągu oferować klientom ich wymarzone produkty. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak