contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

”Be Italian Be Glamour” - jubileuszowa edycja konkursu Fashion Designer Awards

Jagoda Lisiak

Jurorzy 10 edycji Fashion Designer Awards/fot. materiały prasowe

“Wybierzemy się  do Włoch, na kolacje z Sofią Loren do Rzymu, na pokazy mody do Mediolanu, obejrzymy filmy Federico Felliniego, odwiedzimy muzea i pałace we Florencji, spotkamy się w Wenecji z Monicą Bellucci, będziemy podziwaiać włoskie meble i tkaniny, obejrzymy zdjecia Audrey Hepburn, pięknej ambasadorki włoskiego stylu. Będziemy czerpać z dziedzictwa znakomitych włoskich domów mody, wypijemy espresso z Giovanną Battaglio i Chiarą Ferragni, posłuchamy jak śpiewa Carla Bruni,  a to wszystko w poszukiwaniu inspiracji do tematu 10 edycji FDA -  BE ITALIAN BE GLAMOUR”.

Autorką grafiki do 10 edycji Fashion Designer Awards jest ilustratorka Sonia Hensler

 Fashion Designer Awards organizowany jest od 2008 roku, a jego inicjatorką i pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis. Konkurs promuje młodych projektantów i daje szansę zaistnieć w świecie mody.  Fashion Designer Awards od pierwszej edycji gwarantuje swoim finalistom imponującą pulę nagród, wzbogacających portfolio, jak staże, stypendia, praktyki i wyjazdy na zagraniczne imprezy branżowe.

 Co roku honorowym przewodniczącym jury jest zagraniczny projektant, który oprócz zaprezentowania swojej kolekcji na uroczystej gali finałowej zaprasza zwycięzcę na staż do swojego atelier. W tegorocznej puli nagród są, m.in. czek na 20.000 zł , wyjazd na Premier Vision do Paryża, staż w atelier Gosi Baczyńskiej, staż w atelier Bizuu, specjalna nagroda Showroom Talents oraz wyjazd do Kijowa gdzie zwyciezca 10 edycji FDA zaprezentuje swoją kolekcję na 2nd International Young Designers Contest. Główną nagrodą edukacyjną jest pełne 3,5 letnie stypendium w Via Moda, zakończone uzyskaniem dyplomu uczelni wyższej.

Joanna Horodyńska, Joanna Sokołowska-Pronobis, Agnieszka Dygant i Natalia Hołownia/fot. materiały prasowe

 Wielką siłą konkursu FDA jest eksperckie jury w Polsce, to oni w 10 edycji będą odkrywać talenty : duet MMC Studio, czyli Rafał Michalak i Ilona Majer, Gosia Baczyńska duet Bizuu czyli Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan, Izabela Łapińska, Agnieszka Maciejak, Agnieszka Więdłocha, Marieta Żukowska, Agnieszka Dygant , Macademian Girl, Dorota Williams, Joanna Horodyńska, Mikołaj Komar, Kasia Wosiek,  Weronika Płocha, Andrzej Foder i Marta Kulczycka.

 Do konkursu można się zgłaszać do 15 lutego 2019 r.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook