contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

"Boskie - Włoszki, które uwiodły świat"

Jagoda Lisiak

Okładka książki "Boskie - Włoszki, które uwiodły świat" Macieja A. Brzozowskiego 

Zachwycające, namiętne i niebezpieczne! O takich właśnie kobietach jest najnowsza książka Macieja A. Brzozowskiego „Boskie – Włoszki, które uwiodły świat”. Autor pisze o kobietach, które osiągnęły sukces, zapisując się również na kartach historii mody. 

W książce przeczytać można o Włoszkach i ich niebanalnym stylu życia. Kobiety władcze czy trendsetterki - to bohaterki, które świat jednocześnie pokochał i znienawidził. 

W kiążce przedstawiony jest portret m.in. wpływowej kurtyzany Virginii Oldoini., arystokratki o nienagannej urodzie, którą wyróżniały wyszukane kreacje. Oprócz angażowania się w politykę, uwielbiała sesje mody, których była jedyną bohaterką. 

Kolejną opisaną postacią jest Luisa Casati. Po Matce Boskiej najczęściej portretowana kobieta w historii. Ekscentryczka, wyróżniająca się z tłumu. Muza wielu artystów. John Galliano podczas pracy u Diora poświęcił jej jedną ze swoich kolekcji, a Carolina Herrera wypuściła kolekcję torebek sygnowaną nazwiskiem Casati. 

Nie brakuje również sylwetki włoskiej modelki i piosenkarki Carli Bruni - ulubienicy francuskiej prasy, dawniej czołowej gwiazdy wybiegów, która porzuciła karierę w modelingu dla muzyki. 

Autorem książki jest Maciej A. Brzozowski, znawca i wielbiciel Półwyspu Apenińskiego. Odwołując się do swoich zainteresowań napisał „Włosi. Życie to teatr” - publikację która stała się bestsellerem. Tym razem postanowił skupić się na wyjątkowych kobietach i zagłębić się w ich życiorysy. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 


Opracowanie: Jagoda Lisiak