contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Chanel wybrała nadbałtycką kobiecość

Jagoda Lisiak

Magdalena Frąckowiak/fot. Peter Farago & Ingela Klemetz Farago 

Druga edycja "Women in Chanel" to album i wystawa fotografii mody Ingeli Klementz Farago i Petera Farago. 

Projekt jest przekazem mody w bardziej wyrafinowanej formule niż przywykł do tego czytelnik magazynów mody. Kompozycja zdjęć albumu, z którego wybrano 30 zdjęć,  to swoista podróż w historyczne poszukiwanie wyrazistości słowiańskiej urody. Modelki, do tej pory kojarzone z wybiegów, ukazują się w roli kruchej istoty, dotykając dualizmu natury kobiecego piękna. Do projektu została wybrana dwunastka modelek słowiańskiego pochodzenia m.in. z Polski, Czech, Węgier. Na zdjęciach można podziwiać m.in. Rubik, Jagodzińską czy Belę.

Małgosia Bela/fot. Peter Farago & Ingela Klemetz Farago 

Dom mody Chanel kolejny raz udowadnia, że elegancja jest ponadczasowa dzięki urokowi kobiety podkreślonej odpowiednim ubiorem. Para fotografów drugi raz wykorzystuje modę jako formę ekspresji sztuki poprzez synergię kompozycji obrazu i zdjęć. Zamierzeniem było ukazanie ulotności momentu miejsca, gdzie główną rolę odgrywa autentyczna kobieta o słowiańskiej urodzie. Para fotografów postawiła sobie za cel pokazanie ulotności miejsc w nastrojowych zdjęciach, które są intymną opowieścią kobiecego fenomenu kruchości. 

Anna Jagodzińska/fot. Peter Farago & Ingela Klemetz Farago 

Na przekór powierzchowności postrzegania mody jako przelotnego elementu życia, który jest tymczasowym kaprysem w popularnej sieciówce, duet fotografów Farago stawia na wartość ekspresji piękna poprzez sztukę. Kolekcja Chanel zaprojektowana przez Karla Lagerfelda jest znakomitym dowodem, że elegancja jest ponadczasowa i podkreśla to co wyjątkowe w kobiecej delikatności, tworzy esencję uniwersalnej natury. Fenomenem jest kompozycja zdjęć – plany wybrano w Polsce, na Węgrzech, w Londynie, USA czy Rumunii, gdzie dobrane miejsca tworzą idealne miejsce do pokazania osobowości i wzmocnienia szlachetnych rysów urody, charakterystycznych dla kobiet pochodzenia słowiańskiego. 

Anja Rubik/fot. Peter Farago & Ingela Klemetz Farago 

Wystawa jest szczególnym wyrazem przenikania się mody i sztuki. Ekspozycję zdjęć duetu Farago „Women in Chanel” można oglądać od 1 do 20 kwietnia w Królikarnii w Warszawie. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook


Tekst: Anna Rasiewicz

Fot. Peter Farago & Ingela Klemetz Farago

Monika Jac Jagaciak/fot. Peter Farago & Ingela Klemetz Farago