contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Dobry poradnik prezentowy

Jagoda Lisiak

Kampania People Tree wiosna 2011

Święta coraz bliżej, w Internecie pojawia się coraz więcej poradników zakupowych. Kryteria wyboru potencjalnych prezentów są różne – współpraca blogerów z konkretną marką, gust autora, pojawiające się na rynku nowości.

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie przygotowała poradnik wyróżniający firmy produkujące w sposób świadomy – wobec planety i społeczeństwa. Jego dużym plusem jest to, że oprócz firm polskich można znaleźć tam również te globalne. Niewiele firm działa w sposób transparenty, informując klientów o sposobie wytwarzania swoich produktów. Z pomocą przychodzi fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, która produkcję ocenia według następujących kryteriów: ekologia (zastosowane surowce, technika produkcji, zarządzanie środowiskiem, zastosowane opakowania, wielkość śladu węglowego) oraz odpowiedzialność społeczna (standardy pracy na przestrzeni całego łańcucha dostaw, ekonomia społeczna, przejrzystość).

PEOPLE TREE

Ekologia: 6 / 7

Społeczeństwo: 6,5 /7 

Brytyjska marka szyjąca odzież z głównie z organicznej bawełny (z certyfikatem Global Organic Textile Standards). Produkcja odbywa się w m.in. Bangladeszu, Kenii oraz Indiach, a informacja o kraju pochodzenia znajduje się bezpośrednio pod każdym produktem. O pracownikach People Tree można dowiedzieć się więcej w zakładce „Meet the Maker”. (http://www.peopletree.co.uk/about-us/who-makes-our-products) 

Torebka marki HO::LO, model Memo


HO::LO

Ekologia: 6,5 / 7

Społeczeństwo: 3,5 /7 

Szczecińska firma produkująca torby, plecaki i portfele ze zużytych banerów i plandek reklamowych. Wpisując się w popularny upcyclingowy nurt, znacznie odciążają środowisko. Produkty powstają w Szczecinie przy ulicy Łaziebnej, a sprzedawane są również we Francji, Grecji a nawet Japonii. Każda torba jest pojedynczym egzemplarzem.

Tenisówki marki ETHLETIC, wykonane z certyfikowanej bawełny (100% Fairtrade) i kauczuku (certyfikat FSC)

ETHLETIC

Ekologia: 5 / 7

Społeczeństwo: 6 /7 

Idea jest prosta – tworzyć buty, które sprawią radość nie tylko klientom, lecz także tym, którzy je wytwarzają. Na ten cel pracują fabryki w Niemczech, Indiach, Pakistanie i na Sri Lance. Buty wytwarzane są bez udziału produktów zwierzęcych: z certyfikowanej bawełny i naturalnego kauczuku. Kontakt z materiałami nie zagraża zdrowiu pracowników i nie obciąża środowiska. W ten sposób powstają klasyczne modele butów sportowych i balerin, które mogą być noszone latami.  

Na stronie dobrezakupy.ekonsument.pl można znaleźć szerokie zestawienie firm produkujących w sposób odpowiedzialny. Warto zaglądać do niego nie tylko przed Świętami.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Natalia Wąsik