contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

FASHION NUTS, czyli orzechy w świecie mody

Katarzyna Pyrek

Anna Wintour

Grace Coddington

- Chcę ich wszystkich mieć w książce – powiedział Donald Robertson na premierze wystawy i albumu Fashion Nuts w paryskim Colette.

Portrety Anny Wintour, Grace Coddington, Chanel, Pharrella Williamsa na orzechach?

Takiej kolekcji ikon mody jeszcze nie było.

Karl Lagerfeld

Coco Chanel

Na co dzień dyrektor kreatywny Bobbi Brown, po godzinach artysta, który zamienia znane postaci ze świata mody: dziennikarzy, projektantów i celebrytów… w orzechy.

Starannie dobiera ich rodzaje tak, żeby kolor orzecha odpowiadał karnacji osoby, a jego kształt twarzy. Następnie dodaje ubrania i akcesoria, wykonane z przeróżnych materiałów: okulary, krawat, kolorową koszulę.

Publikacji towarzyszą zabawne napisy przy zdjęciach: „Coconut” przy Chanel, „Über nut” przy Lagerfeldzie albo „Alpha Nut” przy Annie Wintour.

John Galliano

Pharrell Williams

Największym i najciekawszym dziełem, które stworzył Robertson jest, jak sam przyznaje, orzech z wizerunkiem Anny Wintour, z charakterystyczną fryzurą, ciemnymi okularami i zaciśniętymi, czerwonymi ustami.

Jeszcze nie zostałem za to pozwany, więc chyba jest dobrze – mówił Robertson na otwarciu wystawy. – Za to powiedziano mi, że gdy Grace Coddington zobaczyła swoją podobiznę, wybuchła śmiechem – żartował.

Iris Apfel

Iris Apfel

KanyeWest

Colette to najbardziej trandsetterskie miejsce w Paryżu. Zlokalizowane przy prestiżowej ulicy Saint-Honoré, jest częstym punktem zakupów i spotkań nie tylko Paryżan.

To tu odbywają się niecodzienne premiery limitowanych kolekcji, np. sneakersów Jeremiego Scotta dla Adidasa, wystawy biżuterii Samuela Gassmana, czy spotkania z redaktorami hipsterskich magazynów i autorami książek.

Tu dostaniemy niszowe perfumy Byredo, Vansy spersonalizowane specjalnie dla Colette i ponad 85 rodzajów wody mineralnej z całego świata.

Linda Fargo

Lynn Yaeger

To miejsce, które przyciąga również swoim wyglądem. Trzypiętrowa kamienica w pełni oddaje paryską atmosferę. Co sezon znani styliści dekorują jej wysokie witryny, zgodnie z obowiązującymi trendami.
A wewnątrz? Minimalistyczny wystrój podkreśla wyjątkowość światowych bestsellerów.  

Do Colette nie przychodzi się na kilka minut.

Paryżanie wpadają tu w przerwie na lunch, który potrafi przeciągnąć się nawet do kilku godzin (jeśli w międzyczasie niechcący trafią na przykład do działu z gadżetami i hi-fi).

Riccardo Tisci

Yves Saint Laurent

Colette przyciąga zwłaszcza w trakcie Fashion Week, kiedy do Paryża przyjeżdżają projektanci, dziennikarze i celebryci. Codziennie wieczorem odbywa się tu jakiś wernisaż, premiera, czy spotkanie. Tegorocznym hitem jest właśnie wystawa Fashion Is Nuts Donalda Robertsona.

W Colette 4 marca odbyła się także premiera albumu ze zdjęciami Henriego Leutwylera, który sfotografował wszystkie orzechy Robertsona, z wizerunkiem m.in. Grace Coddington, Karla Lagerfelda, Hedi Slimanego, Yves Saint Laurenta, Pharrella Williamsa, czy Riccardo Tisciego.

W limitowanej publikacji (tylko 1000 sztuk) znalazło się 40 portretów. Zaraz po paryskiej premierze, na Instagramie pojawiły się tysiące zdjęć z pracami Robertsona. Najwyraźniej w trakcie tygodnia mody w Colette znów pojawili się wszyscy.

FASHION NUTS
Henry Leutwyler  - Donald Robertson
2.03 – 21.03 Colette, Paryż

 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

tekst: Magdalena Linke

Asystenci

Pat McGrath