contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Ilustratorka mody - Elena Ciuprina

Jagoda Lisiak

Ilustratorka Elena Ciuprina/fot. archiwum prywatne

Tworzenie ilustracji to jej pasja, którą zajmuje się każdego dnia. Uwielbia kolor i modę, co widać w każdym jej projekcie. Elena Ciuprina to ilustratorka i projektantka ubioru. Pochodzi z Mołdawii. 

W swoich pracach wykorzystuje akwarele, tusz i markery. Stawia na mocne i wyraźne barwy.

 Inspiruje ją nasycony kolorami krajobraz Mołdawii, jednak w jej pracach widać również dynamikę tak bardzo kojarzącą się z ruchliwymi ulicami Nowego Jorku. 

Obecnie mieszka w Krakowie. Kiedy w wieku 16 lat odwiedziła to miasto – oczarowało ją swoją historią i architekturą. Rok później zaczęła studia w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Po SAPU kontynuowała naukę na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku Malarstwo. 

"Gucci Girl" - okładka magazynu Lounge/Ilustracja: Elena Ciuprina

Początkowo zajmowała się projektowaniem autorskich kolekcji ubrań jednak po zwycięstwie w kategorii Fashion Ilustration podczas 9. edycji poznańskiego Art & Fashion Forum postanowiła być wierna ilustracji modowej. 

Na potrzeby prezentacji podczas nowojorskiego Fashion Weeku zilustrowała kolekcję marki MISBHAVE. Spod jej ręki wyszły prace dla Emente oraz Pandory. W Fashion PR Talks ilustruje teksty pisane przez ekspertów z branży mody i PR. 

Jej ilustracje publikowane były w takich tytułach jak Elle, KMAG, Digital Camera, a ilustracja zatytułowana „Gucci Girl” zdobiła okładkę magazynu Lounge. Elena współpracuje nie tylko z markami modowymi. Tworzy również dla firm kosmetycznych takich jak L’Oreal Paris czy Bioderma. 

Backstage pokazu Delpozo/Ilustracja: Elena Ciuprina

Artystka jest również ilustratorką eventową. Tworzy rysunkowe reportaże dla takich przedsięwzięć jak HUSH Warsaw, Art & Fashion Forum czy Cracow Fashion Week. 

W 2012 roku znalazła się także w wąskim gronie finalistów konkursu „Vogue Talents”. 

Elena przekazuje swoją wiedzę na temat rysunku dalej prowadząc cykliczne warsztaty ilustracji modowej. Motywuje tym samym wiele osób do działania i pokazuje, że można czerpać radość ze swojej pasji. 

Prace Eleny Ciupriny można zobaczyć również w jej portfolio oraz na Instagramie:

Portfolio Eleny Ciupriny

Profil Eleny Ciupriny na Instagramie

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak