contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Ilustratorka mody - Olga Mieloszyk

Jagoda Lisiak

Ilustracja Olgi Mieloszyk/fot. arch. pryw. 

Olga Mieloszyk uzyskała tytuł doktora na warszawskiej ASP. Jej dorobek świadczy nie tylko o talencie, ale także o dbałości o detale i profesjonalnym podejściu do swojego fachu. Ilustratorka mody ma na swoim koncie trzy wystawy indywidualne i liczne wystawy zbiorowe. Jest także stypendystką Escole Superior de Artes e Design w Porto w Portugalii oraz Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie.  

Artystka ma na koncie także zwycięstwa m. in. w prestiżowym Art and Fashion Festival w kategorii Fashion Illustration, Gali Dyplomowej w 2011 roku oraz Faces of Design Berlin w 2012. Jej kolekcje - Oranżeria, con Oro oraz SS13 świadczą o odwadze i świadomości tkanin i wzorów.  

Ilustracja Olgi Mieloszyk/fot. arch. pryw. 

W kwestionariuszu Do You Know Fashion mówi: Dzisiejsza moda to nie tylko ubrania, akcesoria i dodatki; to wiele dziedzin designu, które się przenikają, to mariaże różnych grup projektowych i artystycznych, co osobiście bardzo mnie cieszy. Idąc za tym stwierdzeniem Olga Mieloszyk łączy projektowanie i ilustrację tworząc autorskie nadruki. 

Ilustratorka używa rozmaitych tkanin, także tych przestrzennych, własnego autorstwa. Olga Mieloszyk tworzy poprzez ubrania i ilustracje wizerunek kobiety romantycznej i równocześnie gotowej na eksperymenty z modą. Propozycje artystki wyróżniają się szczególną starannością i precyzją, tak szczególnie niezbędną dla projektanta. 

Między elementami najważniejszymi dla mody wymienia innowacyjność i pionierskie połączenia. Otwarty umysł Olgi Mieloszyk w połączeniu z jej niezwykłą kreatywnością klasyfikują ją na liście najciekawszych młodych polskich ilustratorów. 

Dowiedzcie się jak na pytania z kwestionariusza DYKF odpowiadała Olga Mieloszyk:

Kwestionariusz DYKF - Olga Mieloszyk

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Paula Kamińska