contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Ilustratorka mody - Paolka Wu

Jagoda Lisiak

Ilustracja Paolki Wu/fot. archiwum prywatne

Swoją twórczość zaczynała od rysowania stworków z wyobraźni prowadząc fanpage na facebook’u „Maszering przez życie”. Z czasem przekształciła nazwę na Paolka Wu. Paulina Aleksandra Wujec to eksperymentatorka w dziedzinie ilustracji i projektowania graficznego. Poznajcie ją bliżej. 

Jej przygoda ze sztuką rozpoczęła się w osiedlowym domu kultury na zajęciach prowadzonych przez zamojskiego artystę – Roberta Gomułkę. Po dostaniu się do liceum plastycznego, nie przestała uczęszczać na zajęcia i to dzięki nim mogła poszerzać swój warsztat i odkryć swoją prawdziwą pasję do sztuki. To tam na poważnie zapoznała się z rysunkiem, malarstwem, rzeźbą i technikami grafiki warsztatowej. Świadomie postanowiła kontynuować tę umiejętność. 

Ilustracja Paolki Wu/fot. archiwum prywatne

Na początku modelami byli jej znajomi, którzy cierpliwie pozowali. Z czasem, grupa osób, które chciały być przez nią sportretowane zaczęła się powiększać. Pasja Pauliny została dostrzeżona przez szersze grono odbiorców, co wiązało się z rozpoczęciem napływu zleceń. 

Pierwszą marką, z którą współpracowała było Simple CP. Miała okazję również tworzyć grafiki dla vlogerki Radzkiej oraz na pierwszy polski fashion truck. 

Obecnie Paulina współpracuje już nie tylko z polskimi blogerami i vlogerami. Jej talent doceniają również zagraniczni influencerzy, którzy pragną umieszczać na swoich stronach grafiki polskiej artystki. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak

Ilustracje: Paolka Wu