contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Krzymowski w Saatchi Gallery

Jagoda Lisiak

"Twarzą w Twarz" Piotr Krzymowski

Polski artysta pokaże swoje prace na targach sztuki START w Saatchi Gallery w Londynie. Piotr Krzymowski wraz ze swoją galerią l’étrangère Gallery Londyn weźmie udział w tym prestiżowym wydarzeniu, które odbędzie się w dniach od 14 do 18 września 2016 roku. 

Krzymowski który studiował w prestiżowej Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie obecnie żyje i pracuje w stolicy Wielkiej Brytanii. Specjalizuje się w kolażach i scenografiach z papieru. Tworzy również wideo i filmy modowe. W zeszłym roku zorganizował wystawę swoich prac „Guests of Honour” w hotelu Bristol w Warszawie. 

"Pięć Minut Przed Dwunastą" Piotr Krzymowski

Cykl pokazywanych prac w Saatchi ukazuje kolażowe plakaty przedstawiające ilustracje do nieistniających filmów. Prace poświęcone są kinu ubiegłego stulecia, głównie francuskiej Nowej Fali oraz dorobkowi, jaki pozostawiła. 

Polak postanowił skupić się na latach 60. Jego dzieła ilustrują głównie polskie czasopisma modowe i kulturalne m.in. „Ty i Ja” oraz „Świat”. Korzystając z materiałów archiwalnych artysta na nowo interpretuje tamtejszy język, a także wątki społeczno-polityczne. 

"Zbrodnia Czai Się" Piotr Krzymowski

W serii kolażowych plakatów znalazły się takie tytuły jak: „Drugie Życie Kina”, „Pięć Minut Przed Dwunastą”, „Twarzą w Twarz” czy „W Poszukiwaniu Utraconego Widza”. 

Jedna z prac Krzymowskiego - „Zbrodnia czai się” - będzie licytowana na Balu TVN 3 września 2016 roku. Uzyskany z tego tytułu dochód wesprze Fundację TVN Nie jesteś sam. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 


Opracowanie: Jagoda Lisiak