contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Lotta Volkova - sowiecki styl w wydaniu high fashion

Jagoda Lisiak

Instagram: @lottavolkova

Prawie 76 tysięcy obserwujących na Instagramie, charakterystyczny post-sowiecki styl oraz współpraca przy tworzeniu pokazów mody, które z szybkością światła stają się fenomenem social-mediów. W tych kilku słowach można opisać Lottę Volkovą – postać która niespodziewanie pojawiła się w świecie wielkiej mody i stała się twórczynią trendów. 

Trendy te można określić pomieszaniem złego gustu z bardzo dobrym. Wszystko to razem tworzy mieszankę, która nie będzie się podobać wszystkim, ale na pewno nie można o nim powiedzieć, że jest nudny. 

Jej instagramowe konto jest tego znakomitym przykładem, zdjęcia zamieszczane są tam bardzo często, ponieważ jak mówi sama Lotta - do 12 roku życia nie miała dostępu do sieci. W dzieciństwie pomimo rządów Sowietów, Lotcie i jej rodzinie powodziło się bardzo dobrze – jej ojciec był kapitanem statku i dlatego młoda stylistka jako pierwsza miała ubrania z Niemiec czy Japonii, które bardzo różniły się od tego co w tamtym czasie można było dostać w ZSRR. Po upadku Związku Radzieckiego nastoletnia Lotta w wieku 17 lat opuściła Novosibirsk i wyjechała studiować sztukę na Central Saint Martins.

Wystylizowany przez Lottę Volkovą lookbook kolekcji pre-fall 2016 marki Balenciaga

Po wyjeździe do Anglii, Volkova zainspirowana tamtejszymi klubami nocnymi oraz ruchami, takimi jak New Wave czy kulturą punkową, zdecydowała się na założenie własnej streetwearowej marki, którą nazwała Lotta Skeletrix. Miała szczęście, rozpoczęła sprzedaż swoich ubrań na Dover Street Market w Londynie, tam też spotkała Rei Kawakubo. Według Lotty wszystko to było naturalnym procesem, ponieważ nigdy nie chciała być projektantką mody.

Po przeprowadzce do Paryża spotkała Goshę Rubchinskiy’iego z którym - jak się okazało - poza rokiem urodzenia łączy podobny sposób spojrzenia na modę. Kilka lat później w klubie spotkała przyszłego projektanta Vetements, z którym połączyła ją na początku przyjaźń, a z czasem i praca.

Lotta uważa, że rzeczy które na pierwszy rzut oka wydają się brzydkie mają w sobie ogromny potencjał i pracuje nad tym, by w jej stylizacjach wyglądały one dobrze. Rzeczy mogą być nawet kiczowate, ważne jednak, żeby były interesujące.

Lotta Volkova w pokazie kolekcji Vetements na sezon wiosna-lato 2017 w Paryżu/Instagram: @lottavolkova

To właśnie Lotta jest pomysłodawczynią przybierającego na sile trendu, by puchową kurtkę nosić do połowy spuszczoną z ramion. Odkąd przyjaciel Lotty - Demna Gvasalia - został również dyrektorem kreatywnym Balenciagi, stylistka pomaga mu również w tworzeniu stylizacji dla tego domu mody.

Lotta Volkova jest postacią, którą warto obserwować, jeśli chce się wiedzieć, co będzie modne za kilka miesięcy. Volkova interesuje się również fotografią i tworzeniem krótkich filmów, działa na pograniczu świata mody, sztuki i filmu. Jest wszechstronnie uzdolniona, z wielką wyobraźnią i zapewne ma jeszcze wiele do pokazania światu.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Joanna Dudek