contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Made in China by Donald Trump

Jagoda Lisiak

Logo 'Donald J. Trump Collection' 

Donald Trump, wybrany przez Amerykanów na prezydenta, skrywa więcej sekretów niż może nam się wydawać. Biznesmen ma własną markę odzieżową sygnowaną swoim nazwiskiem, pod licencją firmy Philips-Van Heusen Corp., do której należą takie marki jak Calvin Klein czy Tommy Hilfiger. 

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sprzeczność poglądów polityka z charakterem jego firmy. Przywódca republikanów, jest za zaostrzeniem prawa imigracyjnego i chce chronić amerykański rynek przed zalewem zagranicznych towarów poprzez nałożenie wysokich ceł na importowane produkty (35% na artykuły meksykańskie i 45% na wyroby sprowadzane z Chin). Zaskakująca jest więc informacja, że towary sygnowane nazwiskiem przedsiębiorcy są produkowane właśnie w Chinach, Meksyku i Bangladeszu! 

Zdjęcie pochodzi ze strony www.amazon.com

Kolekcje „Donald J. Trump” można było kupić w Macy’s na Manhattanie. Sekcja marki  była ozdobiona ogromną podobizną prezydenta elekta, jego podpisami oraz hasłami typu: „Szczyt stylu i wyrafinowania”. W asortymencie mogliśmy znaleźć koszule z Chin (69,90$), krawaty z Meksyku (49,90$) i skarpetki z Bangladeszu (24,50$).

Jednak dyrektor Macy’s, Terry Lundgren, zawiesił sprzedaż marki  w swoich sklepach na początku lipca, dwa tygodnie po przemówieniu Trumpa, w którym kandydat z nienawiścią wypowiadał się o imigrantach. Trump jednak wystosował pismo, że to on zrezygnował ze współpracy z Macy’s i że nigdy nie był zadowolony z tego, gdzie produkowane są jego produkty. Na Twitterze natomiast pisał: „Do wszystkich, którzy zgadzają się z hasłem #MakeAmericaGreatAgain, bojkotujcie @Macys (…)”, „Jeśli wierzycie w ochronę granic i zatrzymanie nielegalnej imigracji i MĄDRYCH umów handlowych bojkotujcie @Macy’s”.

Czy tak poważny polityk, jak prezydent Stanów Zjednoczonych, powinien zaprzeczać sam sobie? W politykę się nie mieszam, ale jestem pewna, że brak spójnego działania nie przyniesie właściwego sukcesu na rynku.  

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Wiktoria Kanownik