contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Moda to słowo na Pe. – wystawa w warszawskiej ASP

Katarzyna Pietrewicz

Instagram @katedramody_asp

Instagram @katedramody_asp

„Po co Warszawie katedra mody? Po co modzie Katedra w Warszawie?” – to tytuł najnowszej wystawy, którą można oglądać w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu.

We współczesnym świecie i dobie Internetu granice między modą i sztuką coraz bardziej się zacierają. Kreatywne branże potrzebują siebie nawzajem, często nawet aby przetrwać.

Na warszawskiej ASP Katedra Mody pojawiła się pięć lat temu, łącząc ze sobą te jakże bliskie sobie dziedziny. Wystawa, której otwarcie odbyło się 4 maja to niecodzienne spojrzenie na temat.

Instagram @katedramody_asp

Prace artystów, reprezentujących w wyraźny sposób polską sztukę współczesną, zostały zestawione z pracami studentów i absolwentów Katedry Mody. Wszyscy zaproszeni twórcy ukończyli wyższe uczelnie artystyczne.

Cel wystawy?

Sprawdzenie, jak zachowają się dzieła twórców wobec siebie i jak widzowie odbiorą tego typu dialog. Dialog, który świadczy o tym, że moda nie musi być od razu utożsamiana ze sztuką i że obie dziedziny to obszary otwarte na interpretacje.

Instagram @katedramody_asp

Wśród zaproszonych artystów znaleźli się: Paulina Ołowska – artystka, zajmująca się malarstwem, fotografią i filmami, często łącząca artystyczne środki wyrazu z elementami sztuki użytkowej. Na wystawie możemy podziwiać jej kolaże; Rafał Bujnowski – jego twórczość to przede wszystkim malarstwo, do którego tematy czerpie z najbliższego otoczenia; Ada Kaczmarczyk – artystka, która kreuje tożsamości poprzez krótkie wideo-performance. Jej wideo pt. Sensualna pojawia się na wystawie; Monika Zawadzki – artystka tworząca proste formy za pomocą rzeźby, w której ogranicza się do dwóch kolorów: czerni i bieli oraz Michał Linowa, zwany Pikaso, skupiający się na sztuce postinternetowej.

Ich prace zaprezentowane zostały obok kreacji o geometrycznych, odważnych formach, projektów o licznych zdobieniach, mocnych graficznych wzorach i niecodziennych krojach.

Efekt? Zajrzyjcie na Krakowskie Przedmieście 5 i „posłuchajcie” tego niecodziennego dialogu.

Wystawa trwa od 5 maja do 18 czerwca.


Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

tekst: Katarzyna Pietrewicz

Instagram @katedramody_asp

Instagram @katedramody_asp

Wystawa Moda to słowo na Pe.

Wystawa Moda to słowo na Pe.

Wystawa Moda to słowo na Pe.

Wystawa Moda to słowo na Pe.