contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Nowe przystojne twarze polskiego modelingu

Katarzyna Pyrek

Maks Behr,AS Management/mat. prasowe House FW 14/15


Zakończony kilka dni temu tydzień mody męskiej na sezon jesień-zima 2014 okazał się niezwykle owocny dla polskich modeli. Już dawno na tak wielu prestiżowych pokazach nie wiedzieliśmy tylu świetnie zapowiadających się polskich chłopaków.

Dumna niezmiernie ze swoich podopiecznych może czuć się agencja AS Management prowadzona przez Artura Siwca. Aż 18 modeli z tej agencji chodziło w tym sezonie po wybiegach w Londynie, Paryżu i Mediolanie.

Maks Behr,AS Management/mat. prasowe House FW 14/15

Największą niespodzianką okazał się młodziutki Maks Behr, który jako exclusive zadebiutował u Prady. Z niecierpliwością czekamy, kiedy Maks skończy 16 lat i podbije rynek mody.

Jako exclusive wystąpił też w pokazie Alexandra McQueena oryginalnej urody Michael Bernasiak, który debiutował w Paryżu rok temu. Natomiast Adrian Grygianiec został pierwszym Polakiem, który wziął udział w pokazie marki Dsquared.

Dominik Sadoch

Liderami w ilości pokazów okazali się Paweł Bińczak – objawienie sezonu wiosna-lato 2014, Jan Purski oraz debiutant Dominik Sadoch – każdy z 12 pokazami na koncie. W tym sezonie blondynek Sadoch o niewinnym wyrazie twarzy zadebiutował u takich gigantów mody jak Lanvin, Dior, Valentino czy Ermenegildo Zegna, a także zamknął londyński pokaz Lou Dalton. W większości pokazów Dominikowi towarzyszył Jan Purski, który co prawda nie pojawił się u Lanvin i Lou Dalton, ale za to chodził u Johna Galliano i Damira Domy.

Fotografka Magdalena Ławniczak, która sfotografowała polskich modeli do najnowszego wydania ELLE Polska, wróży Jankowi międzynarodową karierę.

Z debiutów warto wspomnieć też delikatnego Barta Ungermana, który pierwsze kroki stawiał m. in. na wybiegu u Sacai, przeszywającego spojrzeniem Michelangelo, który chodził u Lou Daltona, charyzmatycznego Cezara Dudka u Maison Martin Margiela czy latynoskiej urody Michała Ziółkowskiego u Thoma Browne'a.

Również agencja Panda Models, reprezentująca wyłącznie męskich modeli, w tym sezonie zaprezentowała światu swój najnowszy nabytek - Michała Jurasza, który zadebiutował u Prady.

Smukły Hubert Koszela – wschodząca gwiazda agencji EC Management – chodził m.in. u Lanvin oraz zamknął paryski pokaz Ricka Owensa.

 

tekst: Ola Żdżarska

autorka bloga:

Polish Models Blog