contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Polskie modelki, które podbiły branżę mody w 2014 roku

Katarzyna Pyrek

Julia Banaś/mat. prasowe AllSaints

Bez wątpienia rok 2014 to doskonały czas dla polskiego modelingu.

Nie było tygodnia, w którym byśmy nie informowali o poczynaniach Anji Rubik, Magdaleny Frąckowiak, czy Zuzanny Bijoch. A w prestiżowych rankingach portalu models.com pojawiło się wiele nazwisk z polskiego rynku mody. 

Jednak dziś skupimy się na dziewczynach, które w ekspresowym tempie, w ciągu ostatniego roku podbiły branżę mody.

Aneta Pająk - Gucci Cruise 2015/mat. prasowe Gucci

Na liście gorących nazwisk branży (The Hot List) portalu models.com znalazło się aż pięć dziewczyn znad Wisły: Aneta Pająk, Julia Banaś, Kasia Jujeczka, Maja Salamon oraz Ola Rudnicka.

Julia Banaś - Gucci Cruise 2015/mat. prasowe Gucci

Zarówno Aneta Pająk z Mango Models jak i Julia Banaś z AS Management wzięły udział w kampanii wizerunkowej Gucci linii Gucci Cruise na rok 2015. Pająk przedłużyła współpracę z domem mody pojawiając się w głównej kampanii na sezon jesień-zima 2015.

Blondwłosą modelkę mogliśmy podziwiać na okładce francuskiego wydania Glamour. Nie zabrakło jej również na wiosenno-letnich wybiegach u Gucci, Chloe, Celine czy Miu Miu. Zaś Julia Banaś została twarzą zimowej kolekcji AllSaints na rok 2015.

Katarzyna Jujeczka - Dawid Tomaszewski SS 2014/mat. prasowe Dawid Tomaszewski

Na liście pojawiła się również inna podopieczna AS Management – Kasia Jujeczka. Ta eteryczna brunetka już od kilku sezonów pnie się po szczeblach kariery. A rok 2014 rozpoczął się dla niej nadzwyczaj dobrze, Kasia otworzyła pokaz haute couture domu mody Dior.

Modelka przeszła po wybiegu m.in. u Calvina Kleina, Prady, Valentino czy Lanvin. Jujeczka to również bohaterka kampanii Dior jesień-zima 2014 oraz twarz lookbooka Resort 2015 domu mody Oscar de la Renta.

Maja Salamon - Hugo Boss FW 2014/mat. prasowe Hugo Boss

Maja Salamon z D’Vision może pochwalić się ponad 50 pokazami i to jedynie na sezon wiosna-lato 2015! Jej urokowi nie oparł się m.in. projektant Giambattista Valli, Givenchy, Kenzo, Louis Vuitton. Modelka to również twarz kampanii Prady wiosna-lato 2014, Hugo Boss jesień-zima 2014 oraz kalendarza na rok 2015 polskiej marki biżuteryjnej YES.

Ola Rudnicka/mat. prasowe Numero

W rankingu The Hot List znalazła się jeszcze jedna Polka – Ola Rudnicka z Model Plus, która niekwestionowanie pretenduje do miana jednej z najbardziej rozchwytywanych twarzy ostatnich sezonów. Olę mogliśmy podziwiać na wybiegach największych domów mody: Chanel, Saint Laurent, Dolce & Gabbana, Fendi, Ralph Lauren, a do dopiero początek listy!

Rudnicka pojawiła się na polskiej okładce Elle i Glamour, Numero oraz Vogue Italia. Wzięła udział w projekcie magazynu i-D, w którym z humorem uczy kilku zwrotów w języku polskim oraz polskich tradycji i zwyczajów.

Magdalena Jasek/mat.prasowe Glass Magazine


Na zagranicznym rynku doskonale radzi sobie również rudowłosa Magdalena Jasek. Modelka pojawiła się w prawie 40 pokazach na sezon wiosna-lato 2015. Mogliśmy ją więc podziwiać na wybiegu Elie Saab, Valentino, Givenchy, Roberto Cavalli czy u Very Wang.

Jasek to gwiazda brazylijskiego oraz polskiego wydania Elle oraz Glass Magazine. Polka znalazła się na liście 50. najlepszych modelek według portalu models.com (50 top models). Zaś według Elle Polska Magdalena Jasek to modelka roku 2014.

 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

tekst: Katarzyna Pyrek