contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Polskie modelki - wschodzące gwiazdy światowego modelingu 2013 cz. I

Katarzyna Pyrek

Joanna Tatarka/Vox Models w kampanii jesień-zima 2013/14 Mariusza Przybylskiego

Najbardziej spektakularną debiutantką polskiego modelingu w 2013 roku okazała się nietypowej urody Joanna Tatarka z agencji Vox Models.

Ta 16-latka z Gostynia pojawiła się na najbardziej prestiżowych pokazach sezonu jesień-zima 2013/14. Otworzyła pokaz Miu Miu i wystąpiła jako exclusive na wybiegu u Prady. Następnie została twarzą wiosennej kampanii Mariusza Przybylskiego, a rok zakończyła editorialem w Vogue Japan.

ADRI/Gaga Models dla SLY 010 FW 2013/14

Poznańska agencja modelek GAGA Models nie doczekała się jeszcze następczyni swojej podopiecznej Moniki JAC Jagaciak.

Wielkie szanse na powtórzenie sukcesów swojej starszej koleżanki ma jednak Adri Barbarewicz - największe odkrycie agencji w minionym roku. Adri ma już na swoim koncie editoriale w polskich magazynach: Twój Styl, Harper’s Bazaar, K Mag i Glamour, a także udział w teledysku Donatan & Cleo My Słowianie.

Marta Płaczek/Gaga Models

Koleżanka Adri z agencji, Marta Płaczek została natomiast wybrana przez Elle Italia jedną z najbardziej obiecujących twarzy ostatniego sezonu.

Ola Rudnicka/Model Plus i Magda Jasek/Free Models w kampanii Prady SS 2014

Włoska Elle zwróciła też uwagę na inną polską modelkę – Olę Rudnicką z agencji Model Plus.

Także sam wielki Steven Meisel wybrał tę platynową blondynkę do okładkowej sesji w grudniowym Vogue Italia poświęconej najbardziej obiecującym twarzom w modowym biznesie. Rok 2014 Ola rozpoczęła od okładki lutowego wydania Elle Polska oraz wiosennej kampanii włoskiego domu Prada, w której pojawiła się jeszcze jedna Polka – Magdalena Jasek.

Magda Jasek/Free Models w kampanii Valentino FW 2013/14

Magdalena Jasek z agencji Free Models jest jedyną Polką, która znalazła się na gorącej liście (Hot List) modelek mających największe szansę na wskoczenie do Top 50 Models.com. W 2013 roku Jasek wzięła udział w kampaniach Valentino i Louis Vuitton oraz polskiej marki Bohoboco.

Charlotte Tomaszewska dla Marc Jacobs Resort 2014

Warszawska agencja Model Plus poszczycić się może osiągnięciami eterycznej Charlotte Tomaszewskiej, którą w 2013 roku sam Marc Jacobs wybrał do prezentowania jego kolekcji w katalogu Resort 2014.

W ubiegłym roku Charlotte zdobiła też edytoriale w Vogue Russia i Vogue Portugal, a także wzięła udział w kampanii polskiej marki Pajonk.

Lena Jasłowska/Model Plus w kampanii Solar FW 2013/14

Zuzanna Ślugaj dla Nennuko FW 2013/14

Model Plus ma szczęście do jasnowłosych piękności – Lena Jasłowska (wraz z Olą Rudnicką) wyróżniona została przez Vogue Germany jako jedna z najbardziej interesujących twarzy ostatniego sezonu. Tym samym wyróżnieniem obdarzył Zuzannę Ślugaj portal Models.com.

Maria Loks/D'Vision w kampanii Jill Sander FW 2013/14

Jednak nie tylko Model Plus posiada licencję na odkrywanie interesujących blondynek. W ubiegłym roku coraz głośniej było o Marii Loks z agencji D’Vision. Ta 24-latka o chłopięcym wyglądzie znalazła się w niezliczonej ilości edytoriali, choćby w takich magazynach jak: Vogue UK, Vogue Thailand czy V Magazine.

Była twarzą jesiennej kampanii Jil Sander Navy, a magazyn Dazed & Confused wytypował Marię na jedną z najlepiej zapowiadających się modelek ostatniego sezonu.

Maja Salamon (po prawej)/D'Vision dla Black Gold Diesel 2014

Koleżanka Marii z agencji - Maja Salamon wystąpiła w 45 pokazach ostatniego sezonu, a 2013 rok zakończyła od lookbooka przedjesiennej kolekcji Black Gold Diesel na rok 2014.

Izabella Bielawska pojawiła się na stronach Elle Polska i Dazed & Confused, a 2013 rok ciemnowłosa Marta Makaj zakończyła editorialem w Vogue China, a Justyna Faszcza - w L’Officiel Paris.

 

tekst: Ola Żdżarska

więcej o polskich modelkach na:

Polish Models Blog