contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Sławne dzieci sławnych rodziców

Jagoda Lisiak

Gigi i Bella Hadid w kampanii Balmain

Zamiast przeczesywać ulice i centra handlowe szukając nowych twarzy, agencje modelek coraz częściej kierują swoją uwagę na drugie pokolenia sławnych i bogatych z nadzieją znalezienia nowych gwiazd modelingu właśnie tam.

Na pierwszą linię frontu idą dzieci supermodelek, tak zwane dziedziczki i dziedzice – to polowanie na pewniaki, tak jak sequele w Hollywood, które z założenia mają przynieść ogromne zyski i sukces.

Kaia Gerber, czyli córka Cindy Crowford niedawno podpisała kontrakt z agencją modelek IMG. 13-latkę odkryli paparazzi, kiedy spędzała czas ze swoją rodziną. Jednak jak przystało na córkę supermodelki już jako 10-latka pozowała dla dziecięcej linii Versace, a w 2012 roku znalazła się w Teen Vogue.  Sesja dla CR Fashion Book i sesja autorstwa samego Stevena Meisela dla Vogue Italia, nie były więc żadnym zaskoczeniem.

Gigi Hadid, córka modelki i gwiazdy reality show Real Housewives of Beverly Hills Yolandy Foster, należy do niekwestionowanej, młodej elity modelingu. Świat mody usłyszał o niej, kiedy pojawiła się na jubileuszowej okładce magazynu Sports Illustrated Swimsuit Edition oraz CR Fashion Book. 20-latka wkroczyła w świat mody jak burza pojawiając się na wybiegu u Chanel, Toma Forda czy Jeremy’ego Scotta. Kontrakt podpisany z IMG Models ugruntował jej pozycję już nie tylko jako gwiazd street style, ale modelki światowego formatu.

Dzieci gwiazd Hollywood są także wysoko na liście agencji modelek.

Kaia Gerber w kampanii Chrome Hearts 

Córka Johnny’ego Deppa – Lilly Rose Depp za sprawą ostatniej kampanii okularów Chanel jest na ustach całej branży. Nic dziwnego, skoro jej matka Vanessa Paradis, była ambasadorką Chanel przez prawie 20 lat. Lily-Rose musiała więc stanąć przed aparatem samego Lagerfelda prędzej czy później:

Lily-Rose jest zjawiskowa, młoda dziewczyna z nowego pokolenia posiadająca wszystkie znamiona prawdziwej gwiazdy! – mówi o niej Kaiser

Kuzynki Ireland i Hailey Baldwin pozowały już dla takich magazynów jak Vanity Fair, Elle, Vogue i Vogue Russia. Młodsza z kuzynek – Hailey – podpisała kontrakt z agencją Ford Models, pojawiając się m.in. w kampanii marki Topshop. Co więcej do grona jej najbliższych przyjaciółek należą Gigi Hadid i Kendall Jenner.

Willow Smith, Patrick Schwarzenegger i Zoë Kravitz to kolejne dzieci sławnych rodziców, które zwróciły uwagę ludzi z branży. Brooklyn Beckham i jego młodszy brat Romeo, wystąpili w kampanii Burberry, a ostatnio starszy syn Victorii i Davida stanął nawet po drugiej stronie aparatu!

Nie wszystkim jednak taki obrót sprawy się podoba. 

Była supermodelka Gita Hall twierdzi, że nią są to prawdziwe modelki:

Mogą podawać się za modelki i modeli, ale ja byłam modelką, kiedy modelki naprawdę były modelkami i pracowały z takimi fotografami jak Irving Penn i Richard Avedon. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest fakt, że zabierają pracę prawdziwym modelkom!

Skończyły się jednak czasy, kiedy wybiegiem rządziły modelki takie jak Kate Moss (odkryta na JFK), Claudia Schiffer (zauważona w klubie w Dusseldorfie), Naomi Campbell (zauważona na ulicy w Londynie) czy Gisele Bündchen, którą scout wypatrzył w McDonaldzie w Brazylii. Te supermodelki, które swoją karierę zawdzięczają w dużej mierze szczęściu, dominowały w branży przez długie lata.

Kendall Jenner na okładce Vogue Paris

Czy dzieci gwiazd mają szanse kiedykolwiek osiągnąć tak długotrwały sukces? Jeżeli tak, to jedno z nich ma w chwili obecnej na to największe szanse. Kendall Jenner – nazwisko, o którym świat mody nie może zapomnieć. Gładko i szybko znalazła się na szczycie, debiutując w pokazie jesienno-zimowej kolekcji Marca Jacobsa w 2014 roku. Od tamtej pory mogliśmy zobaczyć ją na wybiegu u Chanel, Sonii Rykiel, Dolce&Gabbana, Balmain czy Donny Karan. 

Katie Grand – redaktor naczelna magazynu LOVE – jako jedna z pierwszych zainteresowała się młodą Kendall:

Byłam zaskoczona jak bardzo poważnie traktuje karierę modelki, tak jak inne dziewczyny!

Błyskawiczna kariera, którą Jenner po części zawdzięcza swojej sławnej rodzinie, nie przypadła do gustu innym modelkom. Kiedy niemiecki Vogue publikował zdjęcie Kendall na swoim Instagramie, modelka Lexi Boling, która chodziła po wybiegu u największych projektantów, umieściła pod zdjęciem sarkastyczny komentarz. Wtórowała jej koleżanka po fachu Binx Walton także dając upust swoim emocjom. Po tym jak ich komentarze opanowały Internet, modelki wykasowały swoje wypowiedzi, a Boling dodała nawet wpis, gratulując Kendall występu na NYFW.

Według części specjalistów z branży Kendall to zwykła dziewczyna, którą wyróżnia z tłumu dziewczyn tylko jej nazwisko. Wystarczy jednak spojrzeć na jej Instagram i ponad 48 mln obserwujących, żeby zrozumieć źródło jej niezwykłego sukcesu i niekończące się zainteresowanie ze strony marek.

Wielu zadaje sobie często pytanie, czemu dzieci gwiazd nie zostają lekarzami albo nie wybierają kariery poza blaskiem fleszy. Jednak Jenner, Hadid czy Baldwin, nie robią wokół siebie zamieszania, nie uczestniczą w bulwersujących opinie publiczną wydarzeniach, skupiając się na pracy. Czy jednak byłyby w stanie tak szybko wspiąć się na szczyt gdyby nie ich sławni rodzice?

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook


Tekst: Katarzyna Pietrewicz