contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Spragnieni piękna 2017

Adrianna Jannasz

Fot/ AKPA

Projekt „Spragnieni Piękna” zrodził się w zeszłym roku z okazji 100-lecia istnienia Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Narodowego. Zorganizowany wtedy pokaz nawiązywał do mody lat 20. i 30., czyli okresu, w którym powstało Stowarzyszenie.

Tegoroczna edycja skupiła uwagę na nowoczesnej modzie lat 50. oraz 60. Pojęcie „nowoczesność” w tamtych czasach było pragnieniem wszechobecnym. Zmiany polityczne przyniosły Polsce odwilż i nadzieję zmian na lepsze. To był wspaniały czas dla polskiej kultury i sztuki – powstała Polska Szkoła Plakatu, Kabaret STS, Festiwal Jazz Jamboree czy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”.

4 grudnia w Muzeum Narodowym w Warszawie goście w tę szczególną okazję mogli podziwiać kreacje stworzone przez wybitnych polskich projektantów mody jak: Tomasz Ossoliński, Paprocki&Brzozowski, MMC, Ania Kuczyńska, Lidia Kalita, Marlu, Weave, Łukasz Jemioł, Maciej Zień oraz Bohoboco. 

Suknia projektu Macieja Zienia /fot. AKPA

„Jestem szczęśliwa, gdy mogę pracować w projektach, które są artystycznym wyzwaniem. Myślę, że dla samych projektantów było to również ciekawe warsztatowe doświadczenie. Suknia wieczorowa to nie najłatwiejszy temat zarówno dla projektanta jak i reżysera. Chciałam, aby ten pokaz był wyjątkowym spektaklem odbieranym na wielu płaszczyznach - łączącym sztukę, modę i muzykę.” - wyjaśnia Kasia Sokołowska. 

Wszyscy projektanci przekazali swoje kreacje na rzecz Muzeum Narodowego, gdzie po pokazie odbyła się cicha aukcja, a dochód z niej wyniósł niebagatelną kwotę –  58 tyś. złotych.

Pokaz był przedsmakiem II Balu Dobroczynnego, który odbędzie się 12 lutego 2018 r. w Muzeum Narodowym, a dochód z cyklu wydarzeń zostanie przekazany na rzecz Muzeum.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Adrianna Jannasz

Zdjęcia: AKPA