contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

           

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Sukcesy polskich modelek - nowych twarzy na FW 2014/15

Katarzyna Pyrek

Ola Rudnicka/mat. Model Plus

Nie zabrakło na nich oczywiście gwiazd polskiego modelingu, takich jak: Małogsi Beli, Anji Rubik, Kasi Struss, Magdaleny Frąckowiak, Zuzanny Bijoch czy JAC.

Zwróćmy jednak uwagę na nowe twarze, które dopiero co wspinają się na szczyt. Warto je zapamiętać, bo na pewno będzie o nich głośno!

Niekwestionowaną najnowszą gwiazdą wśród polskich modelek pozostaje Ola Rudnicka z agencji Model Plus. Od czasu kiedy Steven Meisel zaprosił ją do okładkowej sesji grudniowego numeru Vogue Italia i przefarbował modelce włosy na platynowy blond, jej kariera nabrała rozpędu. Świadczyć może o tym chociażby liczba pokazów, w których w tym sezonie modelka wzięła udział: 54.

Nie patrzmy jednak tylko na ilość, ale też na jakość – chyba żaden ważny pokaz w tym sezonie nie odbył się bez udziału polskiej blond piękności.
W Nowym Jorku Olę podziwiać mogliśmy na wybiegach m. in. u Donny Karan, Diane von Furstenberg, Hugo Bossa, Marca Jacobsa, Michaela Korsa, Tommy Hilfigera, Very Wang czy Victorii Beckham.

Ola Rudnicka/mat. Model Plus

W Londynie modelka pojawiła się w pokazach takich marek, jak: Burberry Prorsum, Christopher Kane, Jonathan Saunders czy Topshop Unique.

W Mediolanie chodziła m.in. u Bottega Veneta, Dolce & Gabbana, Etro, Max Mara, Missoni, Roberto Cavalli, Salvatore Ferragamo czy Versace.

A w Paryżu Oli nie mogło zabraknąć u takich gigantów mody, jak domy Chanel, Lanvin, Louis Vuitton, Valentino, Rochas czy Giambattista Valli.

Obok Oli Rudnickiej oglądać mogliśmy inne polskie modelki stawiające swoje pierwsze kroki na światowych wybiegach. Które z nich zwróciły naszą szczególną uwagę?

Kasia Jujeczka/mat. A S Management

Eteryczna Kasia Jujeczka z A S Management zadebiutowała w poprzednim sezonie i konsekwentnie pnie się w górę.

W pokazach na sezon jesień-zima 2014 mogliśmy oglądać ją aż 21 razy. Kasia pojawiła się zarówno w Nowym Jorku, gdzie chodziła po wybiegu m.in. u Alexandra Wanga, Calvina Kleina, Hugo Bossa czy Marc by Marc Jacobs, jak i w europejskich pokazach na przykład u Antonio Berardi czy J. W. Anderson w Londynie;

Jil Sander, Marni, Missoni czy Prada w Mediolanie;
Christian Dior, Lanvin, Miu Miu czy Valentino w Paryżu.

Marta Płaczek/mat. Gaga Models

Śliczna Marta Płaczek z GAGA Models, która razem z Kasią Jujeczką, debiutowała u Diora w poprzednim sezonie, w tym również nie dała o sobie zapomnieć.

Wprawdzie nie widzieliśmy Marty na nowojorskich pokazach, za to w Europie kibicowaliśmy jej na wybiegach u takich projektanów jak: J. W. Anderson, House of Holland, Topshop Unique (Londyn) czy Lanvin, Miu Miu, Louis Vuitton (Paryż).

Ola Munik/mat. EC Managemen

Axel Borowska/mat. Gaga Models

Wielkim sukcesem było otwarcie paryskiego pokazu francuskiego domu mody Celine przez Olę Munik z agencji EC Management. Dodatkowo był to exclusiv Oli - marka Celine miała ją na swoim wybiegu na wyłączność.

Axel Borowska – modelka z agencji Gaga Models – wzięła udział w pokazach Balenciaga i Givenchy w Paryżu.

 Daria Piotrowiak/mat. MYskena

Daria Piotrowiak/mat. MYskena

Niespodziankę sprawiła też piękna Daria Piotrowiak z agencji Myskena, którą mogliśmy oglądać w Paryżu u Chanel.

Klaudia Łuczak/mat. Rebel Models

W paryskim pokazie Elie Saab wystąpiła tylko jedna Polka, którą była Klaudia Łuczak z agencji Rebel Models.

Merie Majer/mat. Gaga Models

W Mediolanie Merie Majer z GAGI pojawiła się na wybiegu u Alberty Ferretti, a Adrianna Zajdler z VOX Models Management u Dolce & Gabbana.


tekst: Ola Żdżarska
autorka bloga:

Polish Models Blog