contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Trend alert - butiki online second hand i vintage

Jagoda Lisiak

Instagram: @chosenby.eu

Niedawno pisaliśmy w DYKF o zwiększającym się zainteresowaniu na robienie zakupów odzieżowych przez Internet, jednak to w ostatnich latach segment pre-owned luxury goods święci triumfy na całym świecie, czego dowodem jest dwukrotne zwiększenie udziałów na globalnym rynku od roku 2013. Dostępność ubrań vintage w wersji online jest z pewnością oznaką technologicznej ewolucji naszych czasów.

Idea sklepów second hand jest wszystkim dobrze znana, lecz możliwość zakupu wymarzonych "it bag" w cenie o 30% lub 50% niższej niż ta wyjściowa - o wiele mniej. Obecna tendencja szybkości zmian i gwałtownego pojawiania się nowości na rynku odzieżowym prowadzi do zwiększenia częstotliwości trafiania rzeczy do drugiej i trzeciej ręki, dokonując wymiany czy sprzedaży w celu "uaktualnienia" garderoby.

Nie tylko największe fashionistki upodobały sobie ten sposób budowania garderoby, lecz pionierkami w tej dziedzinie są z pewnością stylistki gwiazd. Doskonałym przykładem są vintage kreacje gwiazd podczas gal rozdania Oscarów. 

Instagram: @chosenby.eu

Globalnie jednymi z najpopularniejszych miejsc, gdzie można zrobić zakupy vintage online jest brytyjski Asos Marketplace, Ebay czy Nasty Gal Vintage. Na świecie od lat triumfy święcą luksusowe platformy takie jak Vestiaire, The Real Real, Luxury Exchange, Closet Upgrade, V-S-P Consigment, Portero.com. 

Grono zainteresowanych wymianą czy sprzedażą ekskluzywnych części garderoby każdego roku zwiększa się również w Polsce, a moment ten wykorzystała Karolina Bartczak, pomysłodawczyni platformy Chosen By.
Gwarancja kontroli sprzedaży i jakości projektów m.in Valentino, Chanel, ale również dzieł polskich projektantów, takich jak: La Mania, Zień czy Gosia Baczyńska, to oznaka pełnego profesjonalizmu butiku online. 

Czy zakup ubrań vintage poprzez Internet wciąż zachowuje ten niepowtarzalny klimat? Jesteśmy w stanie polemizować, ale jeśli staje przed nami możliwość zakupu wymarzonych i niepowtarzalnych produktów - warto porwać się technologii.  

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Ewa Pestkowska