contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Visual merchandising

Joanna Dudek

Instagram: @visualmerchandisingideas

Visual merchandising, czyli kreowanie przestrzeni handlowej, jest dość nowym narzędziem sprzedaży na rynku, jednak rozwija się w bardzo szybkim tempie. Ten zawód nie jest jeszcze zbyt popularny w Polsce, jednak w innych krajach już dawno został doceniony jego potencjał przez właścicieli wielkich domów towarowych. Czym dokładniej jest visual merchandising?

Osoby zajmujące się tym działem mają za zadanie zajęcie się prezentacją towarów w taki sposób, aby przyciągały one klientów i skutecznie motywowały do jak największych zakupów stawiając oferowany produkt w centrum uwagi potencjalnego nabywcy. Sposób prezentacji produktów i ich aranżacja w przestrzeni sklepowej utrzymana w określonej stylistyce pozycjonuje markę w danym segmencie rynku i sprawia, że oferta dociera do założonej w strategii sprzedaży grupy odbiorców.

Visual merchandiser powinien być osobą kreatywną zorientowaną w najnowszych trendach, nie tylko mody, ale też ze świata filmu czy sztuki, ponieważ mogą być one wykorzystywane przy projektowaniu ciekawych witryn sklepowych. Przy tworzeniu ekspozycji należy wziąć pod uwagę zarówno jej efekt artystyczny oraz funkcjonalność.

Zajęcie wydaje się pracą marzeń, ale nie jest to ławy zawód, ponieważ visual merchandiser rozliczany jest z tego na ile jego działania przełożyły się na wzrost sprzedaży czy zainteresowania marką.

Ze względu na niewielką popularność tego zawodu nie jest trudno, po zakończeniu kursu czy studiów związanych z tym zagadnieniem, znaleźć zatrudnienie. Jedno jest pewne – to idealny zawód dla tych wszystkich, którzy uwielbiają spędzać cały dzień w sklepie, mają wyczucie stylu oraz chcą pracować w świecie mody.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Joanna Dudek

Instagram: @uterqueofficial

Instagram: @uterqueofficial