contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Wielki powrót lat 80.

Adrianna Jannasz

Kampania Tommy Hilfiger jesień-zima 2015

Moda kołem się toczy i wiele trendów z poprzednich dekad wraca z wielkim szumem.

Idealnym przykładem tego jest kurtka typu bomber czy choker.

Lata 80. nierzadko kojarzone są z kiczem. Nie można się z tym nie zgodzić, ponieważ wtedy panowała era stylu disco, o której możecie dowiedzieć się więcej http: http://www.dykf.pl/do-you-know/moda-stylu-disco?rq=era%20stylu

Dekada lat 80. była wielkim „misz-maszem”. Miks trendów z lat 50., 60. i 70. dał się zauważyć w latach 80. Ludzie zakładali na siebie wiele niepasujących do siebie rzeczy. Była to jedyna dekada, w której ludzie mieli możliwość mieszania styli. 

Instagram: @jemerced

Szeroka linia ramion - to chyba jeden z najbardziej kojarzonych trendów w latach 80. Dziś ten trend wraca, a projektanci np. Celine czy Vetements lansują ten look.

Pod koniec lat 70. był wielki szał na odzież sportową. To właśnie wtedy powstały topowe marki sportowe jak Adidas, Nike czy Reebok. Moda na ten styl zapoczątkowała dzięki stacji MTV, która emitowała muzykę hip-hopu, a w teledyskach królował sportowy street style. 

Stroje sportowe były głównym nurtem w latach 80. Najchętniej nosiła to młodzież, lecz starsze pokolenie powoli przywiązywało się do tego stylu. W szafach wielu mężczyzn pojawiły się Adidasy, które są do dziś kultowym projektem.

Wraz z popularnością stylu sportowego, który królował w latach 80., projektanci musieli nadążyć nad nowym trendem i zaczęli tworzyć tego typu ubrania. 

Kampania Tommy Hilfiger jesień-zima 2015

Adidasy, wygodne bluzy bejsbolowe, spodnie dresowe wchodziły na ulice. Tommy Hilfiger, który z powodzeniem do dziś prowadzi swoją markę jako jeden z pierwszych zaczął tworzyć styl sportowy, który rozpoznawalny jest do dziś. 

Firma Juicy Couture stworzyła dresy jako element stroju codziennego, które uwielbiały nosić gwiazdy ze szklanego ekranu.

Dziś styl sportowy jest normą na ulicach. Wiele osób ceni go sobie przede wszystkim za wygodę. 

Jest nieodłącznym elementem stylu młodzieżowego i znaczna większość osób w wieku 30+ również po niego sięga. Do stylu sportowego zaliczamy nie tylko dresy czy bluzy, ale także dżinsy, swetry, sukienki typu szmizjerka, trencze czy popularne kurtki parki.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 


Tekst: Adrianna Jannasz