contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

KWESTIA MODY

Właściciele LVMH i Kering oferują pomoc finansową w odbudowie katedry Notre Dame w Paryżu

Adrianna Jannasz

Fot. Instagram: @carolinedemaigret

Jeden z ważniejszych symboli Paryża, wczoraj wieczorem uległ zniszczeniu. Katedra Notre Dame stanęła w ogniu, a wydarzenie to w błyskawicznym tempie zmobilizowało Francuzów do pomocy i już organizowane są zbiórki na pomoc w odbudowie.

W akcje włączyli się również francuscy miliarderzy. Bernard Arnault, prezes koncernu LVMH, właściciel marek m.in. Louis Vuitton, Loewe, Fendi, Marc Jacobs, Kenzo czy Dior, a jednoczenie najbogatszy mieszkaniec Europy, zaoferował pomoc w wysokości 200 mln euro. Natomiast jego konkurent - Francois-Henri Pinault, właściciel holdingu Kering, do którego należą marki takie jak Gucci i Yves Saint Laurent zobowiązał się do przekazania 100 milionów euro na odbudowę kościoła.

„Jest to bardzo ważne, żebyśmy byli zjednoczeni wokół tego symbolu … Jest to nasza kultura i duma narodowa” - powiedział Francois-Henri Pinault.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

Opracowanie: Adrianna Jannasz