contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

LEGENDY MODY

Carine Roitfeld

Adrianna Jannasz

Carine Roitfeld na okładce magazynu Marie Claire/październik 2015
 

Carine Roitfeld z urodziła się w Paryżu, w rodzinie rosyjskich Żydów. Uznawana jest za ikonę mody.

Przez 10 lat dyktowała trendy w modzie jako redaktor naczelna najpopularniejszego magazynu poświęconego modzie – Vogue Paris. 

Początkowo była modelką. Jej uroda została zauważona przez asystenta brytyjskiego fotografa, który przechadzał się paryskimi ulicami. W modelingu jako 18-letnia dziewczyna nie zrobiła zawrotnej kariery. Jej zdjęcia pojawiły się tylko w magazynach dla nastolatek. 

Świat mody tak ją zafascynował, że zaczęła pracę we francuskim Elle jako dziennikarka, później jako stylistka.

Zdjęcie pochodzące ze strony www.harpersbazaar.com

Po zdobytym doświadczeniu w Elle przyszedł czas na bardziej poważne pismo o modzie - Vogue Paris. Carine nie zastanawiając się przyjęła posadę redaktor naczelnej, którą zaproponował jej Jonathan Newhouse - prezes Condé Nast International.

Carine wiele wniosła do Vogue’a. Dzięki niej sprzedaż Vogue Paris wzrosła, magazyn osiągnął rekordowy nakład. Zmieniła charakter pisma, realizując zaskakujące, nieco kontrowersyjne edytoriale.

W 2010 roku świat mody zszokowały nagłówki ,,Carine Roitfeld opuszcza Vogue Paris”. Większość myślała, że to żart, ale niestety Carine w styczniu 2011 roku pożegnała się ze stanowiskiem redaktor naczelnej.

Carine Roitfeld na okładce magazynu ID.

Gdy jej kadencja dobiegła końca w Vogue, Carine nie zamierzała kończyć swojej przygody w prasie. We wrześniu 2012 roku na światło dzienne wyszło nowe dzieło Carine - jej własne czasopismo o nazwie „CR Fashion Book”.

Obok jej stylu nie da się przejść obojętnie. Mówią o niej „promotorka stylu porno chic”. Carine dyktuje odważne trendy, które sama chętnie nosi. Najczęściej spotkamy ją w ponadczasowej czerni i spódnicach ołówkowych. Carine ubiera się w klasyczne zestawy, ale komponuje je z ciekawymi dodatkami, takimi jak para kolorowych szpilek czy okulary. Sama często podkreśla: „Najważniejsze w dobrym wyglądzie są szpilki i dobrze zrobiona fryzura”.

Znakiem rozpoznawczym Carine jest mocny makijaż – wyrazista kreska na oku i grube brwi.

Zdjęcie promujące film ‚, Modemoiselle C” pochodzące ze strony Filmweb.

W 2013 roku miała miejsce premiera filmu dokumentalnego poświęconego pracy i twórczości Carine „Mademoiselle C” w reżyserii Fabien Constant. W filmie pojawiają się ważne momenty jej kariery oraz znaczące w jej życiu zawodowym osoby: Tom Ford (jej wieloletni przyjaciel), Donatella Versace, czy Karl Lagerfeld. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Adrianna Jannasz