contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

LEGENDY MODY

Linda Rodin

Jagoda Lisiak

Linda Rodin w kampanii J.Crew jesień 2012 

Siwowłosa piękność. Z modą związana jest niemal od zawsze. Pochodzi z Long Island, mieszka w Nowym Jorku i jest nazywana ikoną tego miasta. Linda Rodin.

W wieku osiemnastu lat, po przeprowadzce do Włoch, zaczęła pracować jako modelka. Zachwycała wtedy wysokimi butami za kolano, maxi płaszczami i rzęsami w stylu Twiggy.

 Po powrocie do Nowego Jorku, w latach 70., otworzyła jeden z pierwszych butików w SoHo. Wkrótce stała się stylistką-freelancerem, uważaną za jedną z najlepszych w branży. Po drodze robiła też karierę jako redaktorka mody w Harper’s Bazaar. 

Linda Rodin w lookbooku The Row, kolekcja Pre Fall 2014

Jaki jest jej styl? Modelka wierna jest ubraniom vintage, uwielbia dżins, czasami pozwala sobie na zakup drogich torebek. Kocha róż i wszystko co błyszczy. 

Pomimo dostępu do kosmetyków najlepszej jakości, Rodin postanowiła założyć własną markę „RODIN olio lusso”. Stworzyła prostsze produkty, które zadbają o skórę w wyjątkowo szybkim tempie, w należyty sposób. W jej kolekcji znaleźć można olejek do ciała i włosów, balsam do ust, krem do rąk, perfumy oraz świece. Każdy artykuł zawiera olejki eteryczne.

Linda Rodin w lookbooku The Row, kolekcja Pre Fall 2014

Dziś Rodin ma ponad sześćdziesiąt  lat i nadal realizuje się w zawodzie modelki. Na przestrzeni paru ostatnich lat zrealizowała kilka kampanii mody.  

Amerykańska marka J.Crew postanowiła w 2012 roku zatrudnić do swojej kampanii reklamowej wybitne indywidualności świata mody. Wśród nich znalazła się również Rodin.

Mary-Kate i Ashley Olsen, właścicielki firmy odzieżowej The Row doceniły dojrzałość modelki i zaprosiły ją do współpracy przy lookbooku kolekcji Pre Fall 2014/15. Przyznały, że do prezentacji prostych i klasycznych ubrań potrzebowały kobiety szykownej i eleganckiej. 

Linda Rodin w lookbooku The Row, kolekcja Pre Fall 2014

Będąc fanką ciekawych oprawek, modelka wzięła udział w tworzeniu lookbooka kolekcji okularów Karen Walker na lato 2013. Projektantka bowiem, oprócz ubrań, tworzy również biżuterię i okulary przeciwsłoneczne. 

Poza kampaniami reklamowymi modelka chętnie działa także wraz z magazynami modowymi. Pojawiła się m.in. w holenderskim Rika Magazine oraz włoskim IO Donna. W sesji dla kanadyjskiego Fashion Magazine pozowała w towarzystwie swojego srebrnego pudelka. Razem wyglądali olśniewająco. 

Linda Rodin w lookbooku The Row, kolekcja Pre Fall 2014

Jako mała dziewczynka, Linda przebywała w otoczeniu pięknych przedmiotów i pamiątek. Jej mama posiadała sklep z antykami. Już wtedy kształtował się jej styl, który jest ceniony na całym świecie.  

Ikonami dla niej są Frida Kahlo, Ingrid Bergman i Audrey Hepburn. Podziwia je, ale nigdy nie kopiuje ponieważ jak sama przyznaje:  „Lubię być unikalna, nie chcę wyglądać jak cała reszta.”

Pewnie wiele osób zastanawia się co jest sposobem legendy mody na tak świetny wygląd po sześćdziesiątce? Dużo snu i zdrowe odżywianie. Modelka, codziennie spożywa te same produkty. Je duży warzyw, ryb, chleba, avocado. Natomiast cappuccino i spacer to jej poranny rytuał. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak

Linda Rodin w lookbooku The Row, kolekcja Pre Fall 2014

Olejek do ciała marki RODIN olio lusso