contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

LEGENDY MODY

Zapach sukcesu według Thierry'ego Muglera

Aga

Kampania reklamowa domu mody Mugler na sezon jesień-zima 2015

Futurystyczny prorok. Takie stwierdzenie doskonale określa Thierry'ego Mugler'a – projektanta mody, fotografa i pisarza.

Sięgając pamięcią wstecz Mugler wykazywał zainteresowanie rysunkiem. Choć w młodości uczęszczał na zajęcia taneczne – będąc jednym z członków korpusu baletu Opera du Rhin – pasja do projektowania zwyciężyła.

1967 roku. To wtedy Mugler przenosi się do Paryża, aby pobierać nauki w Ecole Arts Decoratifs. Rok później rozpoczyna pracę jako dekorator witryn sklepowych w paryskim sklepie „Gudule”.

Londyn, Amsterdam i Mediolan. Liczne podróże, a wraz z nimi zalążek projektowania prêt-à-porter dla sklepów na całym świecie.

W 1973 rok, we francuskiej stolicy, projektant zadebiutował ze swoją pierwszą damską kolekcją pt. „Cafe de Paris ”.

Melka Tréanton – znamienna redaktor mody – to dzięki niej kariera Muglera nabrała tępa. To ona zorganizowała jego liczne pokazy w różnych częściach globu, które zaowocowały sukcesem.

Instagram: @muglerofficial

Thierry Mugler jest jednym z niewielu francuskich projektantów, który posiadał własną fabrykę, gdzie wykonane były prototypy ubrań – dopracowywane w warsztatach do perfekcji. I tak w 1974 roku projektant zakłada wytwórnię "Thierry Mugler House”.

Nie zawężając się tylko i wyłącznie do projektowania ubrań damskich Mugler w 1978 roku otworzył swój pierwszy butik w Paryżu, jednocześnie debiutując z kolekcją męską. Klasyczna nutka męskości zestawiona z nowatorskim podejściem zarysowuje innowacyjne podejście do mody męskiej.

Lata 80. i 90. przyniosły projektantowi międzynarodowe uznanie. Wówczas jego barwne, często skandaliczne ubrania rodem z sci-fi czy nawiązujące do superbohaterów plasowały go w czołówce najbardziej cenionych projektantów mody. Właśnie wtedy stworzył sławną czarną sukienkę noszoną przez Demi Moore w filmie „Niemoralna propozycja”.

Niemalże wszyscy projektanci angażują się w tworzenie perfum. Zapach i kształt flakonika stają się wyróżnikiem marki stanowiąc miniaturkę ich stylu i wizji. Mugler nie stanowił wyjątku. Rok 1992. Wtedy na rynku pojawił się „Angel” – debiutancki męski zapach domu mody. Woń sukcesu okazała się początkiem do zakomponowania szeregu wyrafinowanych perfum, które stały się znakiem rozpoznawczym marki.

W 1998 roku Mugler był pierwszym projektantem tworzącym wirtualny pokaz, który dostępny w sieci pozwolił nam przenieść się w zjawiskową przestrzeń wielkiego świata mody.

Nowa era płci pięknej – gwiazdy. Artysta kreuje wizerunek kobiety silnej, zwycięskiej, a zarazem zmysłowej.

David Koma/Instagram: @muglerofficial

Elegancja zawarta w prostocie formy z pewną nutką strukturalności. To doskonała kwintesencja obrazująca dokonania projektanta. Podkreślenie kształtu ciała poprzez instynktowne prowadzenie linii w miejscach cięć konstrukcyjnych stało się sposobem na wyrażenie twórczej wizji Muglera.

Skomplikowanie, a jednak prostota wyrazu.

Stosowanie ostrych kątów w detalach plasuje go natomiast na poziomie rzeźbiarza mody.

Ponadto Mugler tworzy kostiumy dla aktorów teatralnych, operowych jak również kreuje wizerunek takich gwiazd jak: Beyonce i Lady Gaga.

Thierry wycofał z domu mody uzasadniając swą decyzję faktem, iż firma potrzebuje świeżości, którą zaoferować może tylko i wyłącznie młodsze pokolenie projektantów.

We wrześniu 2010 roku nowym dyrektorem kreatywnym marki Thierry Mugler ogłoszony został Nicola Formichetti. Od tego czasu nazwa marki brzmi „Mugler”, bez imienia Thierry.

W kwietniu 2013 roku Formichetti opuszcza dom mody, a w grudniu tego samego roku nowym dyrektorem kreatywnym zostaje David Koma.

Natomiast Thierry Mugler definitywnie nie potrafił pożegnać się ze swym dziedzictwem, dlatego w 2013 roku powraca do firmy. W tym samym czasie podjął współpracę z grupą Clarins i zapragnął wprowadzić do marki nutkę świeżości. Współpraca ta się opłaciła, a jej wynikiem okazał się seria trzech topowych zapachów „Angel” dla kobiet.

Mugler prowadzi również własną firmę projektową o nazwie „Le Studio Mugler”.

Ponadto projektant prężnie działa poświęcając swą uwagę pisarstwu i reżyserii.

 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

tekst: Aga Gniłka