contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

           

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

MODNA MAPA DYKF

Muzeum Yves Saint Laurenta w Marrakeszu

Jagoda Lisiak

Muzeum Yves Saint Laurenta w Marrakeszu/Instagram: @myslmarrakech

Jedno muzeum poświęcone twórczości projektanta mieści się w Paryżu, drugie zostało otwarte jesienią 2017 roku w Marrakeszu. Yves Saint Laurent po wizycie w 1966 roku tego miasta, bardzo je sobie upodobał. Do tego stopnia, że postanowił kupić tam dom i wracać regularnie. Zafascynował się tamtejszym klimatem a marokańska kultura i wielość barw stanowiły dla niego źródła inspiracji. 

Budynek zaprojektowany został przez francuską firmę architektoniczną Studio KO. Architekci kierowali się precyzyjnością z jaką Yves Saint Laurent podchodził do cięcia tkanin. Fasada budynku wygląda jak skrzyżowanie sześcianów pokryta jakby delikatną koronką. Stworzona została na podobieństwo podszewki kurtki. Wnętrze budowli jest natomiast odmienne. Aksamitne, gładkie i promienne. 

Muzeum Yves Saint Laurenta w Marrakeszu/Instagram: @myslmarrakech

Miejsce powstało za sprawą Fundacji Pierre Berge -Yves Saint Laurent, której celem jest szerzenie wiedzy na temat twórczości projektanta i pokazywania ich cennych zbiorów. Dla wieloletniego partnera geniusza mody, naturalnym było podzielenie się jego dziełami, które są  dowodem na to, że Yves Saint Laurent był wielkim artystą swojego pokolenia. 

Główną część budynku zajmuje przestrzeń wystawowa o powierzchni 400 metrów kwadratowych. Stała ekspozycja zaprojektowana przez Christophe Martina zawiera najbardziej kultowe stroje, stworzone przez artystę. M.in. te, które stały się podstawą garderoby wielu kobiet: trencz, garnitur czy kurtka typu safari. Ubrania ukazane zostały wraz z poprzedzającymi je proces twórczy szkicami oraz wszelkimi inspiracjami – filmami, muzyką czy fotografiami. Aby ułatwić ich odbiór, wszystkie projekty wyeksponowane są na czarnym tle. 

Oprócz tego, przygotowywane są również wystawy tymczasowe. W budynku muzeum znajduje się również biblioteka, audytorium, księgarnia i kawiarnia ulokowana na tarasie. Odwiedzenie tych miejsc gwarantuje przedłużenie wędrówki po niesamowitym świecie słynnego projektanta.  

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak

Restauracja "Gucci Osteria" we Florencji

Jagoda Lisiak

Wnętrze restauracji "Gucci Osteria" we Florencji/Instagram: @gucci

„Gucci Osteria” to nowo otwarta restauracja włoskiego domu mody. Jest ona częścią przestrzeni wystawowej Gucci Garden znajdującej się we Florencji.

Szefem kuchni modnej restauracji został Massimo Bottura. Zdobywca trzech prestiżowych gwiazdek Michelin odpowiada za menu, którego podstawą jest tradycyjna kuchnia włoska.

Gucci Garden to cały kompleks, obejmujący strefę wystawową, butik oraz salę kinową. Zlokalizowany jest w słynnym Palazzo della Marcenzia, gdzie kiedyś znajdowało się muzeum Gucci. Goście odwiedzający restaurację, oprócz pysznego jedzenia mogą cieszyć się pięknym widokiem na jedno z najpopularniejszych miejsc we Florencji – Piazza della Signoria.

Massimo Bottura - szef kuchni restauracji "Gucci Osteria" we Florencji/Instagram: @gucci

Wystrój wnętrz restauracji stworzony został zdecydowanie w zgodzie z obecnym duchem marki. Świadczą o tym pomalowane na zielono ściany oraz stare meble. Tą samą estetyką kieruje się Alessandro Michele – dyrektor kreatywny Gucci projektując nowe kolekcje ubrań.

Idąc w stronę gastronomii, Gucci poszerza swoją ofertę, uatrakcyjnia ją i świadomie kultywuje włoskie tradycje. Robiąc to w sposób spójny i zgodny z wyznaczoną wizją.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak

Wnętrze restauracji "Gucci Osteria" we Florencji/Instagram: @gucci

Lui Store

Adrianna Jannasz

Wnętrze Lui Store /fot. Materiały prasowe

Wyjątkowe modne miejsce na mapie Warszawy z niespotykaną w Polsce selekcją najbardziej hot na świecie marek mody - Lui Store. Butik jest usytuowany przy ulicy Mokotowskiej 26 i – oprócz dostępnych tu kolekcji – to miejsce wyróżnia także design wnętrza. Na takie miejsce Warszawa czekała długo!

Lui Store postawił na marki światowego formatu, dla wysmakowanych gustów mody. Znajdziemy tu Attico, Ports1961, Paul Andrew, Jonathan Simkhai, Markus Lupfer czy God Save Queens. Każdą z tych marek wyróżnia dbałość o jakość i niebanalne poczucie estetyki. 

Wnętrze Lui Store /fot. Materiały prasowe

Wnętrze jest bardzo minimalistyczne, zaprojektowane przez Dmowski&Co oraz Mateusza Tańskiego. Kolorem dominującym jest pudrowy róż, który króluje na wszystkich ścianach conceptu. Oprawą wykończenia wnętrza jest marmur oraz złoto. 

Dzięki tak minimalistycznemu, a zarazem kobiecemu wystrojowi - przestrzeń subtelnie podkreśla wyeksponowane w nim kolekcje ubrań, butów oraz dodatków.

Wnętrze Lui Store /fot. Materiały prasowe

Właścicielką Luis Store jest Luiza Kubis, która po latach spędzonych w domu mody Dior w Paryżu, czy Marchesa w Nowym Jorku, wraz ze zdobytym doświadczeniem wróciła, aby stworzyć takie miejsce jak Lui Store. 

To urokliwe miejsce i wyselekcjonowane marki znalazły rzesze fanów takich jak Maffashion, Aneta Kręglicka czy Ada Fijał.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

 

Tekst: Adrianna Jannasz

Warsaw Concept Store

Jagoda Lisiak

Wnętrze butiku Warsaw Concept Store/Instagram: @warsawconceptstore

Warszawska Galeria Mokotów może pochwalić się specjalną przestrzenią dedykowaną miłośnikom mody. Mieszcząca się na pierwszym piętrze centrum handlowego „The Designer Gallery” skupia zarówno butiki polskich projektantów jak i luksusowe sklepy światowych marek.

Jedną z większych powierzchni zajmuje natomiast Warsaw Concept Store – kreatywne miejsce gromadzące starannie wyselekcjonowane topowe marki. Strefa łącząca modę, design oraz dział beauty.

Wnętrze butiku Warsaw Concept Store/Instagram: @warsawconceptstore

Ta inspirująca przestrzeń została otwarta 6 kwietnia 2017 roku. Obecnie w wielobrandowym butiku kupić można ubrania takich marek jak Chaos by Marta Boliglova, Mally & Co, Just Paul, LeBRAND, Lookbook, Le Desir oraz Marlu. Są też rzeczy od projektantów Paprocki & Brzozowski, Mariusza Brzezińskiego, Simony Nikołajewskiej czy duetu TheCadess. Skórzane akcesoria proponują marki ZURBANO – buty oraz Zahara Leather – torebki.

W strefie designu znajdziemy duńską markę BoConcept oraz portugalską porcelanę firmy Vista Alegre. Współpracę z butikiem nawiązała też marka JUKO green design, która oferuje zielony ściany czyli panele tworzone z mchu, trawy i roślin. Możliwości ich zastosowania jest niezwykle wiele a kompozycje wyglądają bardzo nowocześnie. Wystarczy się tylko odważyć.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

 

Tekst: Jagoda Lisiak

Berliński Kurfürstendamm

Natalia Wąsik

 Kaufhaus des Westens / Instagram @kadewe_berlin

Kaufhaus des Westens / Instagram @kadewe_berlin

Obecnie bardzo turystyczna, zatłoczona, pełna sklepów. Wypełniona wszystkim – od torebek Chanel do tandetnych gadżetów za euro. Jaka jest historia najbardziej znanej berlińskiej ulicy?
Kurfürstendamm (w skrócie Kudamm) powstał w XVI wieku jako droga łącząca położony w centrum zamek i zamek łowiecki Grunewald wybudowany przez elektora brandenburskiego Joachima II.  Nazwa ulicy nie ma nic wspólnego z jakimś symbolem czy znaczeniem przenośnym. Kurfürstendamm to po niemiecku grobla elektorska. 

W roku 1871 Otto von Bismark wrócił z Paryża z pomysłem, który realnie wpłynął na współczesny wygląd Berlina. Zamarzyły mu się niemieckie Pola Elizejskie. Już w latach 70 XIX wieku rozpoczęto rozbudowę Kudammu, jednak czynnikiem decydującym o turystycznym sukcesie było otwarcie w roku 1895 Kościóła Pamięci Cesarza Wilhelma. 

 zdjęcie: Natalia Wasik

zdjęcie: Natalia Wasik

Kudamm nie był nigdy ulicą otwartą tylko na pewne grupy społeczne. W “Café des Westens” przesiadywali intelektualiści, a pod numerem 208 swoje prace wystawiali m.in. Wassily Kandinsky, Paul Klee, Claude Monet, Edvard Munch i Pablo Picasso. W Lunaparku zaś organizowano potańcówki, wystawy psów, a latem na kąpielisku zbierały się rodziny z dziećmi.  
Otwarcie w roku 1907 KaDeWe (Zachodniego Domu Towarowego) nieco skomercjonalizowało ulicę i na pewno było impulsem do otwierania tam nowych sklepów. Rozwój Kudammu hamowała jednak burzliwa historia Niemiec. Kudamm był świadkiem I wojny światowej, wielkiego kryzysu, nocy kryształowej, II wojny światowej oraz podziału Berlina w 1961. Z biegiem lat na Kudammie pojawiało się jednak coraz więcej sklepów, hoteli, restauracji, umacniając pozycję Berlina jako miasta związanego z modą.

 zdjęcie: Natalia Wasik

zdjęcie: Natalia Wasik

Obecnie na Kudammie kupić można ubrania taki marek jak Chanel, Dior, Louis Vuitton, Dolce&Gabbana, Saint Laurent, Hermes czy Valentino.  

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Natalia Wąsik