contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

MODNA MAPA DYKF

Freitag Store w Wiedniu

Jagoda Lisiak

Freitag Store w Wiedniu/fot. materiały prasowe Freitag 

Nikogo już nie powinno dziwić, że do produkcji ubioru lub dodatków wykorzystuje się materiały z odzysku i nadaje się im nowe życie. Luksus to także świadomy zakup, a przekonanie, że produkt jest jedyny w swoim rodzaju jest doświadczeniem, które po wizycie w Freitag Store zostaje z klientem na długo. A klient – posiada niezniszczalną torbą na zamówienie.  

Firmy odzieżowe szukają wciąż nowych pomysłów na ekologiczne rozwiązania, a projektanci marki Freitag mają „gotowca” – dawno odkryli, że pomysł „jeździ na autostradach”. I to dosłownie. Torby tej firmy z Zurichu od 1993 roku powstają ze zużytych plandek ciężarówek. Na nietypowy pomysł na niezniszczalną i unikalną torbę na deszczową pogodę wpadli bracia Marcus oraz Daniel Freitag. Swoją markę założyli  już w 1993 roku w Zurichu, gdzie do tej pory znajduje się główna siedziba marki i centrum logistyczne.

Szwajcarska marka rozwija sukcesywną strategię na ponadczasową modę miejską w wielu  miastach europejskich na własnych warunkach. Znakomitym przykładem jest Wiedeń, gdzie przestrzeń butiku Freitag posiada szczególną aranżację i przenosi charakter indywidualizmu marki. Podczas pobytu w salonie Freitag można poznać technikę powstawania każdej części akcesoriów, a w szczególności zrealizować pomysł na personalizowaną torbę listonosza F152 Harper, na którą wybrać można kolor plandeki, gotowej do skrojenia według własnych upodobań. To od tego modelu firma stworzyła fenomen marki z niezniszczalnymi, wodoodpornymi akcesoriami na każdą pogodę. 

Torebka F271 Masikura/fot. materiały prasowe Freitag 

Studio przy wiedeńskiej ulicy Naubaug 26 jest wyposażone w nowoczesny mebel składający się z szufladek. Plandeki w różnych kolorach są pochowane w przegródkach, co tworzy klimat laboratorium wytwórczego. Odzyskane materiały, przywrócone do życia po milionach przejechanych kilometrach, czekają na nowe, unikalne zamówienie. Klient może stworzyć swój jedyny w swoim rodzaju plecak „Kowalski”.  Do kluczowych produktów tej marki należy również rolowany plecak F151 Viktor i hipsterska nerka F153 Jamie.  

Projektanci do produkcji flagowych modeli wybrali tworzywo wytrzymałe i posiadające wiele możliwości. Z plandeki powstają użyteczne etui, torby, aktówki. Ciężarówek na naszych drogach jest więcej, produkty są ciekawe i wytrzymałe, a chętnych na personalizowane dodatki nie brakuje. Biznes się kręci.

Butiki marki Freitag można znaleźć też na ulicach Berlina, Zurychu, Hamburga, Tokio, Davos, Kolonii oraz Bangkoku czy San Francisco. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Anna Rasiewicz