contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

MODNA MAPA DYKF

Galeria Wiktora Emanuela - Mediolan

Jagoda Lisiak

Instagram: @anddicted

Salon mediolańczyków – tak nazywana jest utrzymana w stylu neoklasycznym Galeria Wiktora Emanuela w Mediolanie. To luksusowe miejsce jest obowiązkowym punktem na turystycznej mapie włoskiej stolicy mody dla wszystkich miłośników dobrego stylu i eleganckich wnętrz.

 Pasaż usytuowany pomiędzy dwoma placami – Piazza del Duomo a Piazza della Scala - został zaprojektowany przez Giuseppe Mengoniego. Budowę zaczęto w 1865 roku. Jest to jeden z najstarszych pierwowzorów późniejszych centrów handlowych. Nosi imię pierwszego króla zjednoczonych Włoch. 

Mediolański projekt to nie tylko bardzo modna lokalizacja, ale przede wszystkim istne dzieło sztuki. Wewnątrz znajduje się mozaikowa posadzka. Na ścianach widnieją pokaźne malowidła i płaskorzeźby. 

Instagram: @ljl.grete

W słynnej galerii mieszczą się butiki znanych na całym świecie domów mody m.in. Louis Vuitton, Prada, Gucci, Versace czy Yves Saint Laurent. Fani motoryzacji mogą odwiedzić salon Ferrari, a wielbiciele sztuki podziwiać dzieła na wystawach czasowych oraz w galeriach. 

Relaksu doznamy w kawiarniach serwujących przepyszne lody oraz w eleganckich restauracjach. Na terenie pasażu jest także możliwość noclegu. Nie byle gdzie, bo w jedynym w Mediolanie siedmiogwiazdkowym hotelu – Seven Stars Galleria. 

Będąc w stolicy regionu Lombardii na pewno warto choćby posmakować włoskiego espresso we wnętrzach galerii, której dach wykończony jest szkłem i żelazem. Naprawdę robi wrażenie! 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak