contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

MODNA MAPA DYKF

Harajuku

Katarzyna Pyrek

Instagram: @tokyofashion

Zatłoczone ulice, przez które przechodzą pośpiesznie ludzie ubrani w kolorowe kreacje rodem z mangi lub anime; ubrani czy może już przebrani?

Tym razem nie zabieramy was na wycieczkę po Stanach Zjednoczonych czy Europie, ale do Kraju Kwitnącej Wiśni.

A dokładniej do Harajuku, która jest mekką młodzieżowego i artystycznego świata. I jest z pewnością królestwem japońskiego świata mody. Dzielnica znajduje się w śródmieściu Tokio, między Shinjuku i Shibuya, nieopodal Zatoki Tokijskiej.

Ulica Takeshita/Instagram: @tokyofashion

Tutaj, na przepełnionych uliczkach, rodzą się trendy, które rozprzestrzeniają się w całej Japonii, a czasem i w Europie. I to właśnie tutaj swoje sklepy mają najważniejsi azjatyccy projektanci.

Yohji Yamamoto, Rei Kawakubo, Sayo Hayakawa.

Harajuku to również miejsce dla młodych-zdolnych, którzy marzą o karierze w świecie mody jako projektanci, dziennikarze, fotografowie, modelki…

Swoje wizje realizują na uliczkach i w małych atelier. Dziennie pojawiają się tu setki tysięcy, a czasem i miliony fanów szalonych kreacji, których ogarnia równie niesamowity szał zakupów.

Ulica Takeshita/Instagram: @tokyofashion

Początkowo Harajuku było małą wsią, która stała się niejako centrum zachodniej kultury po II wojnie światowej, gdy na tych terenach zaczęła stacjonować amerykańska armia.

Tutaj swoje miejsce znalazła japońska bohema.

Zaś w 1964 roku stworzono wioskę sportowców Letnich Igrzysk Olimpijskich. Po zakończeniu imprezy opuszczone budynki zajęli artyści, tworząc tym samym swą enklawę.

A co roku przybywało ich coraz więcej…

Butik Kansai Yamamoto/Instagram: @tokyofashion

Takeshita to główna ulica Harajuku z dużym deptakiem, na którym można przyjrzeć się najmodniejszym i najbardziej szalonym stylizacjom Japończyków.

Kawiarnie, stoiska ze zdrowym i mniej zdrowym jedzeniem, stragany z modnymi kreacjami - to stałe elementy krajobrazu.

Harajuku nocą/Instagram: @tokyofashion

Blisko Takeshita znajduje się aleja Omotesandō, jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic dzielnicy, a to za sprawą oryginalnej architektury.

Jest miejscem przeznaczonym dla zamożnej klienteli, gdzie znaleźć można butiki znanych, zagranicznych marek: Prady, Louis Vuitton, Diora.

Omotesandō to również miejsce licznych parad.

Park Yoyogi-kōen/Instagram: @tokyofashion

W Harajuku znajduje się mnóstwo klubów, kawiarni, pubów, restauracji, które kuszą zarówno młodzież jak i starszych miłośników dzielnicy.

A gdy zmęczą się dziennym i nocnym życiem dzielnicy, przybywają do Yoyogi-kōen - jednego z największych i najpiękniejszych parków w Tokio, w którym nie brakuje kwitnących wiśni.


Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

tekst: Katarzyna Pyrek

Instagram: @tokyofashion